SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Produkcja przemysłowa wzrosła o 4,6 proc., znacznie poniżej oczekiwań

Produkcja przemysłowa spadła w lutym 2012 r. o 1,0% wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosła o 4,6% wobec wzrostu o 9,0% w styczniu, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie.

Produkcja przemysłowa wzrosła o 4,6 proc., znacznie poniżej oczekiwań

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 6,0% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,3% niższym w porównaniu ze styczniem br." - głosi komunikat GUS.

Produkcja budowlano-montażowa spadła tym okresie o 5,5% m/m i wzrosła o 12,0% w ujęciu rocznym. W styczniu wzrost wyniósł 32,2 % r/r.

"W stosunku do lutego ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji wyrobów z metali – o 14,8%, chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 14,8%, maszyn i urządzeń – o 9,4%, papieru i wyrobów z papieru – o 8,0%, urządzeń elektrycznych – 7,7% oraz artykułów spożywczych – o 6,0%" - czytamy dalej w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lutym ub. roku wystąpił w 8 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 7,9%, w produkcji wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 6,8%, mebli – o 1,8% oraz koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 1,1%, podał też GUS.

Dwunastu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 8,3% r/r. Ich oczekiwania były bardzo rozbieżne i wahały się od 6,5% do 8,9%, przy średniej na poziomie 8,33%.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Produkcja przemysłowa wzrosła o 4,6 proc., znacznie poniżej oczekiwań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl