SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Produkcja przemysłowa wzrośnie w kwietniu o 7 proc., a budowlana o 20 proc.

Wzrost produkcji przemysłowej w kwietniu będzie zbliżone do marcowego, czyli wyniesie ok. 7,0 proc., szacują analitycy Ministerstwa Gospodarki. W ich ocenie, tempo produkcji budowlanej powinno pozostać na poziomie zbliżonym do 20 proc..

Produkcja przemysłowa wzrośnie w kwietniu o 7 proc., a budowlana o 20 proc.

"Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu w marcu 2011 r. była o 7% wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2010 roku i o 15,5% wyższa niż w lutym br. Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów MG, najlepsze wyniki odnotowano w działach przetwórstwa przemysłowego. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym sprzedaż w marcu była wyższa o 5,4% niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku oraz o 0,4% niższa w porównaniu z lutym 2011 r." - czytamy w komentarzu resortu.

Analitycy resortu zauważają, że dobre wyniki osiągnęły 22 spośród 34 działów przemysłu. Najwyższy wzrost odnotowano w produkcji metali - o 29,5% i mebli – o 28%. Wzrost sprzedaży odnotowały także przedsiębiorstwa budowlane. Była ona wyższa o 24,2% niż przed rokiem i o 42,4% wyższa niż w lutym.

"W pierwszym kwartale produkcja przemysłowa wzrosła o 9,2%, a sprzedaż przedsiębiorstw budowlanych o 18,8%. Analitycy resortu gospodarki oczekują, że w kwietniu 2011 r. tempo wzrostu produkcji przemysłowej będzie zbliżone do notowanego w marcu. Tempo produkcji budowlanej powinno pozostać na poziomie zbliżonym do 20%" - podsumowano.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował, że produkcja przemysłowa wzrosła w marcu 2011 r. o 15,5% wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosła o 7,0 wobec 10,7-proc. wzrostu r/r w lutym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Produkcja przemysłowa wzrośnie w kwietniu o 7 proc., a budowlana o 20 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl