SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Produkcja Tesli Model 3 osiąga poziom 5 tysięcy aut tygodniowo spełniając obietnice Elona Muska

Koncernowi Tesla udało się uzyskać zdolność do produkowania tygodniowo 5 tysięcy sztuk Modelu 3. W sumie w ciągu siedmiu dni z fabryki Tesli wyjechało 7 tysięcy nowych samochodów tego producenta. Osiągnięty wynik to spełnienie obietnicy Elona Muska, który zapowiadał masową produkcję Modelu 3 już wiele miesięcy temu.

teslaArticle

O osiągnięciu przez Teslę nowego poziomu produkcji Elon Musk poinformował w niedzielę na Twitterze nie kryjąc swojej satysfakcji z uzyskanego przez firmę wyniku.

W uzupełnieniu tej informacji Reuters ujawnił, że w ostatnim tygodniu czerwca br. Tesli udało się zmontować w fabryce we Freemont w USA 5 tys. sztuk Modelu 3 oraz 2 tys. innych aut oferowanych przez producenta, czyli modeli S oraz X.

Osiągnięty obecnie poziom produkcji jest najbardziej istotny w wypadku Modelu 3, który został zaprezentowany wiosną 2016 r. Elon Musk zapowiadał wówczas, że auto trafi na rynek w 2017 r. i będzie finalnie produkowane w liczbie kilku tysięcy egzemplarzy tygodniowo.

Model 3 jest najtańszy w ofercie Tesli (ceny zaczynają się od 35 tys. dol.), szybko więc zdobył on popularność wśród nabywców, obecnie liczba zamówień na ten model przekracza globalnie 450 tys. Tymczasem niedługo po rozpoczęciu wytwarzania tego samochodu okazało się, że Tesla ma problemy z produkcją. W III kwartale ub.r. z fabryki wyjechało zaledwie 260 sztuk Modelu 3, co wywołało kryzys wokół Tesli i doprowadziło do zwolnienia z firmy ok. 400 pracowników.

W ślad za trudnościami w realizacji zamówień na Model 3 idą też pogarszające się wyniki finansowe Tesli. W I kwartale br. spółka wykazała co prawda 3,4 mld dol. przychodów, jednak przy rekordowej stracie na poziomie 780 mln dol.

Na razie nie wiadomo czy osiągnięty przez Teslę wynik produkcji 5 tys. sztuk Modelu 3 będzie w przyszłości normą, jednak Elon Musk jest znany w branży z umiejętności motywowania swoich pracowników. Od wielkości sprzedaży i wyników Tesli zależą też dalsze finansowe losy samego menedżera. W styczniu br. ogłoszono bowiem, że jeśli w ciągu najbliższych 10 lat Tesla uzyska wycenę na poziomie 650 mld dol., to Musk otrzyma gratyfikację w wysokości 55,8 mld dol.

Tymczasem na wizerunek i wielkość sprzedaży aut przez Teslę mogą mieć negatywny wpływ wypadki, którym ulegają te samochody. W przeszłości doszło już do kilku kolizji aut Tesli, zaś w czerwcu br. jeden z egzemplarzy Modelu S uległ samozapłonowi na ulicach Santa Monica w Kalifornii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Produkcja Tesli Model 3 osiąga poziom 5 tysięcy aut tygodniowo spełniając obietnice Elona Muska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl