SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Produkcje TVP i Polsatu na targach w Cannes

Czy "M jak miłość" i "Gra w ciemno" zostaną sprzedane do następnych krajów? Codzienne relacje Wirtualnemedia.pl prosto z Cannes.

W poniedziałek w Cannes rozpoczęły się międzynarodowe targi mediów elektronicznych MIPTV - MILIA. W ciągu pięciu dni swoje nowe produkcje zaprezentują wystawcy z 99 krajów - twórcy, producenci oraz dystrybutorzy tradycyjnych i cyfrowych platform telewizyjnych. Oprócz telewizji, na targach pojawią się przedstawiciele branży filmowej, telefonii komórkowej, internetu, telewizji interaktywnej i reklamy.

Program targów składa się m.in. z następujących grup tematów: Mobilna wioska, Interaktywna wioska, Międzynarodowe interaktywne nagrody Emmy, Telewizja interaktywna, telefonia komórkowa, internet i konferencje online. Podczas 45 konferencji wykłady wygłosi 200 mówców.

W trakcie zeszłorocznych targów firmy reprezentowane przez 12 tysięcy fachowców z całego świata wygenerowały obrót w wysokości trzech miliardów euro.

W tym roku Polskę reprezentować będzie 35 przedsiębiorstw związanych z rynkiem mediów elektronicznych, głównie telewizji. Wśród nich znajdą się: Canal Plus Cyfrowy, HBO, ITI Neovision, TVN, UPC. Swoje własne stoiska będzie miała TVP S.A. oraz ATM Grupa.

Podczas imprezy przewidziana jest wspólna konferencja prasowa przedstawicieli Telewizji Polskiej i strony rosyjskiej na temat sukcesu, jaki odniosła licencjonowana wersja serialu "M jak miłość" w Rosji. TVP liczy na sprzedaż telenoweli do następnych krajów. - Wiem, że prowadzone są na ten temat rozmowy ze stroną francuską. Zainteresowane są też Czechy - mówi wortalowi Wirtualnemedia.pl Ilona Łepkowska, scenarzystka i współproducentka "M jak miłość". - Jeśli dalsze wyniki (emisji serialu w Rosji) będą obiecujące, może być to argument dla transakcji - dodaje.

Również ATM ma szansę na sprzedaż swoich formatów do innych krajów. Do potencjalnych nabywców kieruje przede wszystkim teleturniej "Gra w ciemno" (zakupiony wcześniej przez Włochy i Ukrainę) oraz seriale "Pierwsza miłość" i "Tango z aniołem".

Zapraszamy codziennie do śledzenia wydarzeń z targów MIPTV - MILIA w wortalu Wirtualnemedia.pl, naszego specjalnego wysłannika do Cannes.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Produkcje TVP i Polsatu na targach w Cannes

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl