SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prof. Andrzej Nowak felietonistą „Do Rzeczy”

Historyk prof. Andrzej Nowak zaczął współpracę z tygodnikiem „Do Rzeczy” (PMPG Polskie Media) jako felietonista.

Prof. Andrzej Nowak Article

Felietony prof. Andrzeja Nowaka będą ukazywać się w „Do Rzeczy” z nadtytułem „Z innej perspektywy”. Pierwszy zamieszono w bieżącym numerze tygodnika.

Teksty Nowaka będą publikowane mniej więcej raz w miesiącu - na zmianę z felietonami innych historyków: Sławomira Cenckiewicza, Elżbiety Polak-Pałkiewicz i Grzegorza Kucharczyka.

Prof. Andrzej Nowak to wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN. Od 2016 roku jest członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Jako publicysta współpracował z wieloma tytułami prasowymi. W latach 1993-1995 był szefem rady nadzorczej Radia Kraków, w latach 1997-2001 członkiem rady programowej Polskiego Radia, w latach 1989-1991 pracował w dziale zagranicznym „Czasu Krakowskiego”, a w latach 1994-2012 roku redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Arcana”.

W ostatnich latach współpracował m.in. z tygodnikiem „Sieci” i miesięcznikiem „Wpis”. Od lutego 2016 roku współprowadzi audycję „Historia żywa” w radiowej Jedynce.

Według danych ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” wynosiła 31 911 egz., o 13,9 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prof. Andrzej Nowak felietonistą „Do Rzeczy”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
Mądry gość, warto go posłuchać.

Większość czytelników WM, zapewne sądzi, że tzw. prawicowi publicyści to tylko się podchlebiają obecnie rządzącej koalicji partyjnej. Cóż, każdy sądzi wg siebie. Jest nawet odwrotnie.

Po przeczytanie ze zrozumieniem wyraźnie widać, że są zdystansowani wobec wszystkich sił politycznych. Naprawdę przyjemnie poczytać Nowaka, Michalkiewicza, Markiewicza czy Jachowicza.
15 10
odpowiedź