SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program dla Zagranicy Polskiego Radia S.A.

"Przyjaciel Polski" - akcja medialno-promocyjna Radia Polonia

4 listopada 2004 r. odbędzie się uroczystość wręczenia nagród oraz przyznanie tytułu „Przyjaciel Polski” dziennikarzom zagranicznym - za wkład w kształtowanie obrazu Polski w mediach za granicą.

Akacja kierowana do dziennikarzy piszących o Polsce i publikujących swoje materiały w krajach Unii Europejskiej prowadzona jest już po raz drugi. Ma na celu promocję Polski oraz zwrócenie uwagi na wizerunek naszego kraju za granicą, kreowany przez tamtejsze media.

Zebranie materiałów odbyło się przy współpracy z ambasadami RP we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Na antenie Redakcji Polskiej Radia Polonia zaprezentowane zostały wypowiedzi ambasadorów RP na temat postrzegania Polski przed akcesją i po naszym wejściu do struktur unijnych.

Nagrodzeni zostaną trzej dziennikarze, których publikacje Jury konkursu, złożone z przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, TVP Polonia, The Warsaw Voice oraz Radia Polonia, uznało za najbardziej wartościowe. Za kryteria konkursu przyjęto: liczbę publikacji, prezentowany przez autora stopień znajomości polskiej problematyki, obiektywizm oraz atrakcyjność formy przekazu.

Akcja jest wkładem Radia Polonia w ogólną dyskusję na temat wizerunku Polski oraz strategii promocji naszego kraju za granicą na najbliższe lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Program dla Zagranicy Polskiego Radia S.A.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl