SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Program "Uwaga" nagrodzony

Nagroda reportażystów dla Magazynu Reporterów TVN "Uwaga"

Magazyn Reporterów TVN "Uwaga" otrzymał honorową nagrodę Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu.

Nagrodę przyznano za bezkompromisowość, odwagę i społeczną nośność tematów podejmowanych przez reporterów magazynu TVN ?Uwaga? i konsekwencję w penetrowaniu konfliktogennych problemów. Jest to pierwsza Nagroda Honorowa przyznana przez ogólnopolską organizację reportażystów.

-Nagrodę Honorową przyznaliśmy za odwagę i konsekwencję w podejmowaniu trudnych, ważkich społecznie tematów, a zwłaszcza demaskowanie urzędniczej indolencji, nieuczciwości, korupcji oraz braku odpowiedzialności za podejmowane decyzje, czego efektem są ludzka krzywda i poczucie bezkarności z drugiej strony? - powiedział Marek Rymuszko, prezes Stowarzyszenia.

-Tego rodzaju fakty i praktyki ukazywane są często za pomocą drapieżnych, niemniej pozostających w zgodzie z normami prawnymi i regułami deontologii zawodu reporterskiego, których zastosowanie, np. w przypadku posługiwania się ukrytą kamerą, jest w pełni usprawiedliwione interesem publicznym? - podkreślił Rymuszko.

Zdaniem reportażystów, "praca reporterów Magazynu +Uwaga+, systematycznie demaskujących patologie ujawniające się w życiu społecznym i działaniu aparatu państwa, dobrze wpisuje się w najlepsze tradycje polskiego reportazu interwencyjnego".

"Bardzo miło jest być docenionym przez własne środowisko. Nagroda ta rekompensuje nam ilość wrogów, jakich przysparzamy sobie używając docenionej przez jury prowokacji dziennikarskiej lub zdjęć z ukrytej kamery - powiedziala Monika Szymborska, producent i szef redakcji Uwagi. O tym, że potrzebny jest nasz program przekonuje nas nie tylko konkurencja, która wyraźnie nas naśladuje, ale przede wszystkim powszechne w społeczeństwie przekonanie o wszechogarniającej korupcji, kolesiostwie a także bezradność zwykłego człowieka wobec układów. Choć to brzmi nieco śmiesznie i chełpliwie, chcielibyśmy przywrócić mocno zachwiane w tej chwili przekonanie, że są czarno-białe sytuacje, że kierowanie się zasadami ma sens, a powszechny dziś relatywizm moralny jest naganny.

Stowarzyszenie Krajowy Klub Reportażu jest członkiem Konferencji Mediów Polskich i zrzesza ok. 100 reportażystów mediów drukowanych, telewizji i radia z całej Polski.

Magazyn reporterów "Uwaga!" emitowany jest od 2 września 2002 roku. Codziennie podejmuje drażliwe tematy: obnaża arogancję władzy, korupcję wśród lekarzy, niekompetencję urzędników, także piętnuje absurdy i przejawy złej woli w życiu codziennym. Program ogląda średnio 3 miliony widzów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Program "Uwaga" nagrodzony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl