SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Programy Polsat News z napisami na żywo. „Audycje będą dostępne dla widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór”

Od kilku dni wybrane wieczorne programy informacyjne i publicystyczne z oferty Polsat News nadawane są z napisami na żywo, przeznaczone głównie z myślą o osobach niesłyszących i słabosłyszących. - Dzięki temu nasze kluczowe programy będą dostępne dla wielu widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór - mówi Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Dorota Gawryluk, fot. polsat Article

Napisy obejmują takie audycje, jak: główne wydanie „Wydarzeń” i „Wydarzenia Wieczorne” (program już emitowany z tłumaczeniem na język migowy) oraz programy publicystyczne - „Gość Wydarzeń”, „Wydarzenia i opinie”, „Interwencja extra”, „Skandaliści” oraz „Prezydenci i premierzy”. Napisy można uruchomić w telewizorze po wybraniu odpowiedniej funkcji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

- Polsat News jako pierwsza informacyjna stacja komercyjna w Polsce wprowadza napisy w programach na żywo. Dzięki temu nasze kluczowe programy będą dostępne dla wielu widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór - komentuje Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Napisy na żywo są realizowane metodą respeakingu z moderacją. Przygotowuje je zespół Dostępni.eu, który już wcześniej współpracował z Telewizją Polsat przy realizacji napisów na żywo i napisów dla niesłyszących w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Udział Polsat News w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 1,13 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Programy Polsat News z napisami na żywo. „Audycje będą dostępne dla widzów, którzy dotychczas mieli utrudniony odbiór”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna
Bardzo dobry pomysł. Szkoda że tak późno i że tylko polsat.
6 0
odpowiedź
User
Swordfish
Teelexpress, Wiadomości i Panorama w TVP mają napisy dla niesłyszących od wielu lat. Gorzej jest przy gościach na żywo. Czy funkcja w Polsat News będzie możliwa do włączenia w IPLI?
3 0
odpowiedź
User
Wiktor
Bardziej miarodajne byłoby podanie udziału w rynku kanałów informacyjnych.
0 1
odpowiedź
User
berdonim
to jak jest jakiś program, który to spisuje, to dlaczego ludzie fizycznie muszą wszystko spisywać?
1 0
odpowiedź