SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Programy regionalne Telewizji Polskiej znów pod nazwą TVP3

Programy oddziałów regionalnych Telewizji Polskiej z początkiem przyszłego roku mają ponownie zacząć używać nazwy TVP3. Będzie to jeden z elementów zmian, które zostaną przeprowadzone w stacji TVP Regionalna.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Informację o powrocie do nazwy TVP3 podano podczas konferencji dotyczącej publicznej telewizji regionalnej, która odbyła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Logo TVP3 było wykorzystywane przez oddziały terenowe do 2007 roku, gdy kanał TVP3 zmienił się w TVP Info. Programy ośrodków nadawane były wówczas pod takimi nazwami jak np. TVP3 Katowice czy TVP Gdańsk.

Prezes TVP Janusz Daszczyński o daleko idących zmianach w programach regionalnych publicznego nadawcy mówił już na początku listopada br. Chce on, by każdy z oddziałów dostał jeszcze więcej własnego programu każdego dnia, w którym znajdą się bloki powtarzane kilka razy w  ciągu doby. Pasmo wspólne zostanie za to okrojone.

Prace nad zmianami trwają, dyskutowano o nich podczas spotkania przedstawicieli ośrodków TVP w zeszłym tygodniu we Wrocławiu, gdzie odbywał się Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej. Proces koordynuje Bogumił Osiński, który we wrześniu br. zastąpił Marka Pasiutę na stanowisku dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych.

Zmieniona oferta programowa oddziałów TVP ma pojawić się w I kwartale 2016 roku.

Z danych Nielsen Audience Mesurement wynika, że w październiku br. udział TVP Regionalnej w rynku wyniósł 1,03 proc.

Dołącz do dyskusji: Programy regionalne Telewizji Polskiej znów pod nazwą TVP3

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ex
Nareszcie wraca TVP 3 !! Powrót do sprawdzonej marki która od dzieciństwa kojarzy mi się z telewizją regionalną. Szkoda że nie zrobili tego od razu, trzeba będzie zaczynać od początku.
odpowiedź
User
Tico
Oby tylko logo reprezentowało realny przekaz. Jeśli program lokalny jest emitowany np. z Katowic to ma być logo TVP3 Katowice, a w paśmie wspólnym (jeśli już musi być takie pasmo - pewnie o reklamy chodzi) to tylko TVP3.
odpowiedź
User
Zwinna Borynna
To co koniec Zielonego Folwarku ? na to wygląda, ale nie do końca... bo złogi po Prezesie MZ pozostały.. Zwłaszcza na Placyku Powstańców coś by się jeszcze znalazło... bierze to tałatajstwo po 7 - 8 tysięcy złotych pensji i poza psuciem powietrza w pokojach i na korytarzach nie wnosi żadnej wartości dodanej. Nominaci byłego zarządcy Zielonego Folwarku piastują także dyrektorskie stolce w niektórych Ośrodkach TVP w regionach vide: Katowice, Białystok, Olsztyn, a jaki jest tam program każdy widzi... Jak musi. Zaorać to , jak najszybciej !!!
odpowiedź