SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wystartowała platforma 1939 Na żywo. „Dotarcie z wartościowym przekazem do młodego odbiorcy”

Wystartował tworzony przez Viasat World i Future History 10-tygodniowy projekt 1939 Na żywo. - Naszym celem jest dotarcie z wartościowym przekazem do młodego odbiorcy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Alexandra Sanchez, marketing manager w Viasat World.

Article

Jak już informowaliśmy, 1939 Na żywo bazuje na oryginalnych źródłach i bezpośrednich relacjach, przedstawiając historię za pośrednictwem mediów społecznościowych, tak jakby miała miejsce w czasie rzeczywistym. Projekt Viasat World powstał we współpracy ze studiem kreatywnym Future History, wyspecjalizowanym w podobnego rodzaju przedsięwzięciach.

Platforma funkcjonuje zarówno w polskiej (1939nazywo.pl), jak i angielskiej wersji językowej (1939live.com), a dostęp do aplikacji jest możliwy na całym świecie. 10-tygodniowy projekt wystartował w czwartek, 1 sierpnia tego roku.

Viasat World kampanię promocyjną platformy 1939 Na żywo zaczął w poniedziałek, 5 sierpnia. Projekt jest promowany głównie w kanałach social media należących do nadawcy. Spoty są emitowane również na antenie linearnego kanału Polsat Viasat History.

Alexandra Sanchez, marketing manager w Viasat World informuje nas, że 1939 Na żywo to projekt czysto wizerunkowy. - Naszym celem jest dotarcie z wartościowym przekazem do młodego odbiorcy. Przy użyciu innowacyjnej formy i nowoczesnych kanałów komunikacji opowiadamy o ważnym dziejowo momencie w historii naszej ojczyzny - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl. - Zależy nam, by młode pokolenie było świadome dziejów swojego kraju oraz by mogło mówić o nich z dumą - dodaje.

Onet i VoD.pl partnerami

Strategicznym partnerem inicjatywy w Polsce został portal Onet. Raz na tydzień na stronie głównej serwisu publikowany jest odcinek przedstawiający historię uczestników wydarzenia.

Dodatkowo na portalu vod.pl (należącym do Onetu) uruchomiona została dedykowana sekcja, w której znajdują się treści przygotowane w ramach projektu.

Uzupełnieniem cyfrowej rzeczywistości jest kolekcja historycznych filmów dokumentalnych, emitowanych w ramach dedykowanego pasma tematycznego na kanale Polsat Viasat History. Cały materiał filmowy został również udostępniony na VoD.pl.

Przedsięwzięcie zyskało również patronat instytucjonalny prezydenta Miasta Gdańska, Muzeum Historii Polski oraz patronat medialny portalu Dzieje.pl.

Dołącz do dyskusji: Wystartowała platforma 1939 Na żywo. „Dotarcie z wartościowym przekazem do młodego odbiorcy”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl