SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Resort cyfryzacji ma projekt ustawy o prawie komunikacji elektronicznej, rząd przyjmie go jeszcze w tym kwartale

Resort cyfryzacji przygotował projekt ustawy o prawie komunikacji elektronicznej, który rząd ma przyjąć jeszcze w drugim kwartale roku - podano w wykazie prac rządu.

Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji, fot. gov.pl Article

"Projektowana ustawa ma na celu m.in. zachęcenie do inwestowania w szybkie sieci szerokopasmowe, zapewnienie spójnego podejścia w ramach rynku wewnętrznego do polityki widma radiowego i zarządzania widmem, promowanie interesów użytkowników końcowych poprzez usuwanie barier w dostępie do usług oraz ochronę ich praw, a także zapewnienie większej skuteczności regulacyjnych ram instytucjonalnych rynku komunikacji elektronicznej" - napisano.

Resort cyfryzacji pracuje nad prawem komunikacji elektronicznej

Resort cyfryzacji w uzasadnieniu podał, że jedną z najważniejszych zmian kierunkowych jest uwzględnienie nowych realiów rynkowych, w których świadczenie usług łączności nie musi już być powiązane z dostarczaniem sieci, a także uwzględnienie w regulacjach innych podmiotów niż tradycyjni przedsiębiorcy telekomunikacyjni.

W projekcie podano, że przepisy przewidują wzmocnienie pozycji konsumenta w relacji z dostawcą usług na etapie przedumownym oraz na etapie świadczenia usług.

Prawo komunikacji elektronicznej stanowi implementację unijnego kodeksu łączności elektronicznej. Ma regulować szerokorozumiane otoczenie prawno-regulacyjne działalności przedsiębiorców, operatorów i podmiotów zajmujących się dostarczaniem usług łączności elektronicznej.

Dołącz do dyskusji: Resort cyfryzacji ma projekt ustawy o prawie komunikacji elektronicznej, rząd przyjmie go jeszcze w tym kwartale

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rtg
to jakies dwa lata po terminie? cyrk....
0 4
odpowiedź
User
Żuber
Ten szkodnik od respiratorów powinien siedzieć w więzieniu, a nie w ministerstwie.
1 4
odpowiedź