SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prokom Software SA został Świętym Mikołajem

PW Katowicach odbył się charytatywny koncert mikołajkowy organizowany przez Program 2 TVP podsumowujący akcję "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Prokom Software SA już po raz czwarty przyłączył się do tego przedsięwzięcia.

TVP poprowadziła zbiórkę darów i pieniędzy dla najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących wsparcia Domów Dziecka już po raz dwunasty. Kwestowano na rzecz dzieci z pięciu domów dziecka: w Krasnem na białostocczyźnie, w Górze Włodowskiej na Śląsku, w Bytomiu, Głuchowicach i Katowicach.

Prokom po raz czwarty przyłączył się do tego przedsięwzięcia przekazując wszystkim objętym akcją placówkom sprzęt komputerowy o wartości ponad 40 000 złotych. "Cieszymy się, że możemy pomóc najbardziej potrzebującym Domom Dziecka. Nie ma nic piękniejszego niż radość i uśmiech na buziach obdarowywanych dzieci. Staramy się ułatwiać dzieciom dostęp do nowoczesnych metod kształcenia z wykorzystaniem komputerów. Chcemy także pomóc młodzieży najbardziej uzdolnionej. Wysiłek włożony w rozwój ich talentów nie tylko przynosi ogromną satysfakcję, ale także pozwoli wierzyć, że w nowej Europie będą mieli takie same szanse i możliwości jak ich koledzy z krajów należących do Unii." - mówi Beata Stelmach Członek Zarządu Prokom Software SA.

Udział w akcji mikołajkowej jest kontynuacją wcześniejszych działań na rzecz pomocy domom dziecka, w ramach których Prokom wyposażył ponad 40 placówek z pięciu województw w mini pracownie komputerowe (na początku 2003 roku). W większości polskich domów dziecka nie istnieją niestety pracownie komputerowe. Również w szkołach, pomimo specjalnych programów komputeryzacji, nadal jest za mało sprzętu. Średnio na jeden szkolny komputer przypada 30 uczniów. Mini pracownie komputerowe tworzone przez Prokom mają ułatwić dzieciom dostęp do informatyki.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prokom Software SA został Świętym Mikołajem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl