SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ProSiebenSat.1 z wyższymi przychodami i zyskiem, rośnie liczba abonentów kanałów HD

W pierwszym kwartale 2016 roku niemiecki koncern mediowy ProSiebenSat.1 zanotował 22-procentowy wzrost przychodów oraz wyższy o 12 procent wskaźnik EBITDA. - Do 2018 roku powinniśmy osiągnąć roczne przychody na poziomie 4,2 miliarda euro - zapowiada Thomas Ebeling, CEO ProSiebenSat.1.

Article

ProSiebenSat.1 należy do największych nadawców telewizyjnych w Niemczech oferując dostęp do takich stacji jak ProSieben, Sat.1 czy Sat.1 Gold. Koncern jest obecny także w Szwajcarii, USA, Kanadzie, Francji i Rosji.

Według oficjalnego komunikatu w I kwartale br. ProSiebenSat.1 osiągnął przychody w wysokości 802 mln euro, oznacza to wzrost rok do roku o 22 proc. Korzystny jest też wynik po stronie zysków nadawcy - wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem) zamknął się kwotą 170 mln euro, o 12 proc. wyższą niż w I kwartale ub.r.

W segmencie niemieckojęzycznym przychody wzrosły w raportowanym okresie o 5 proc. do 493 mln euro. Natomiast przychody z rynków zagranicznych wyraziły się kwotą 63 mln euro (wyższą o 38 proc. rok do roku).

ProSiebenSat.1 podaje, że w I kwartale br. liczba subskrybentów kanałów HD wzrosła do 6,5 mln. Według prognoz do roku 2018 takich odbiorców będzie 9 mln.

- Jednym z głównych motorów naszego wzrostu są coraz wyższe przychody związane z reklamą telewizyjną oraz rozwijający się segment cyfrowy - podkreślił w komentarzu do raportu Thomas Ebeling, CEO ProSiebenSat.1. - Konsekwentnie odkrywamy też nowe obszary naszej działalności oraz źródła przychodów. Do roku 2018 powinniśmy osiągnąć roczne przychody na poziomie 4,2 mld euro, na razie zrealizowaliśmy 60 proc. tego ambitnego planu - ujawnił Thomas Ebeling.

W połowie ub.r. pojawiły się spekulacje na temat możliwej fuzji ProSiebenSat.1 i Axel Springer, która kilka lat wcześniej nie udała się, bowiem została zablokowana przez niemiecki urząd antymonopolowy.

Dołącz do dyskusji: ProSiebenSat.1 z wyższymi przychodami i zyskiem, rośnie liczba abonentów kanałów HD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl