SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prosty sposób na złożenie PITu

Część z nas nie ma problemu z samodzielnym rozliczeniem podatku PIT, część prosi o pomoc kogoś z rodziny, a jeszcze inni wynajmują księgowych. Dużo osób zrezygnowało z rozliczania się z podatku PIT dwa lata temu, kiedy przestało to być obowiązkowe z racji automatycznych działań Urzędów Skarbowych. Samodzielne rozliczanie się ma jednak nadal trzy bardzo duże zalety.

Article

Po pierwsze samodzielne rozliczanie się z podatku PIT pozwala na wspólne rozliczanie się z małżonkiem, po drugie pozwala na odpisy podatkowe, czego nie uwzględnia automatyczne rozliczenie przez Urząd Skarbowy. Po trzecie wreszcie pozwala to na przekazanie jednego procenta podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego.

Na co zwrócić uwagę wybierając program do rozliczenia PITów?

Najlepszym sposobem rozliczenia się z podatku, które z jednej strony jest samodzielne, a z drugiej nie wymaga umiejętności wypełnienia formularza, jest jeden z programów online, który znacznie to ułatwia. Wystarczy wpisać do niego dane, o które program poprosi, a następnie wysłać, również online, formularz który przygotuje za nas sam program. Wybierając darmowy program do PIT 37, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Taki program musi być przede wszystkim bezpieczny i poddawany wewnętrznym audytom, ponieważ dane, które mu podamy, w tym nasz adres i kwotę zarobków z zeszłego roku są bardzo wrażliwe. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dany program ma zabezpieczenia podobne do tych, jakie oferuje nam bankowość elektroniczna. Tylko takie rozwiązanie pozwoli nam czuć się w pełni bezpiecznie. Program powinien być również corocznie aktualizowany, aby korzystanie z niego w ogóle miało sens.

Komu powierzyć 1% naszego podatku?

Jeżeli nie mamy wśród znajomych i rodziny nikogo, kogo taka organizacja wspiera warto przejrzeć listę organizacji pożytku publicznego. Najchętniej przekazujemy jeden procent na niepełnosprawne lub chore dzieci, doskonałym wyborem będzie więc http://fundacjaagnieszka.pl/ Jest to Fundacja, która od kilkunastu lat pomaga dzieciom w rehabilitacji z wykorzystaniem zwierząt, przy czym słowo "wykorzystanie" jest tu użyte nieco na wyrost, ponieważ wspierając tę Fundację pomagamy również wspomnianym zwierzętom, którymi są głównie konie, osły, alpaki i psy. Ta symbioza sprawia, że szczęśliwe są zarówno dzieci, jak i zwierzęta.

Największe zalety rozliczania podatku online

Taka forma rozliczenia pozwala przede wszystkim uniknąć błędów w obliczeniach, które zawsze mogą się przytrafić nawet, jeśli doskonale obracamy się w środowisku formularzy Urzędów Skarbowych. Maszyna się nie pomyli. Takie złożenie deklaracji pozwala również na dołączenie do niej załączników potwierdzających nasze uprawnienia do ulg podatkowych oraz automatycznie wyśle do nas Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które będzie dowodem na skuteczne dostarczenie naszego rozliczenia. Wypełnienie deklaracji online pozwala nam również mieć gwarancję, że ewentualny zwrot podatku uzyskamy w ciągu 45 dni od dnia wypełnienia deklaracji.

  • Więcej informacji:
  • PIT
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prosty sposób na złożenie PITu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl