SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Protest Internautów

Użytkownicy największego portalu przeciwni wzrostowi podatku VAT na Internet

W obliczu zamiaru wprowadzenia wysokiej stawki podatkowej na połączenia z Internetem użytkownicy portalu Onet.pl kategorycznie wypowiedzieli się przeciwko.

W ciągu niecałych dwóch dni użytkownicy portalu Onet.pl nadesłali ponad 50 tysięcy komentarzy, w których wyrazili niezadowolenie z decyzji Senatu proponującej 22 procentową stawkę VAT na usługi internetowe, w tym na połączenia z Internetem.

W równolegle przeprowadzonej przez Onet.pl ankiecie, w której Internauci pytani byli jaka stawka VAT na usługi internetowe powinna obowiązywać w Polsce, głos oddało ponad 50 tysięcy użytkowników serwisu Wiadomości Onet.pl.

Większość z Internautów (42 proc.) opowiedziała się za zerową stawką podatku. Za 7 procentową było 34 procent, za 22 procentową opowiedział się co piąty Internauta. Nie miało zdania 4 procent użytkowników portalu Onet.pl

Dyrektor działu komunikacji marketingowej Onet.pl, Mariusz Biedrzycki, powiedział:

"Reakcje Internautów nie dziwią. Decyzje polityków, którzy pod hasłem "wchodzenia do Unii" dążą do opodatkowania wszystkich usług podstawową stawką VAT, stoją w wyraźnej sprzeczności z deklaracją lizbońską, w której powszechny dostęp do Internetu jest jednym z gwarantów realizacji strategicznego celu - uczynienia z gospodarki europejskiej najbardziej innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki świata. Tymczasem nie ma wątpliwości, że podniesienie podatków spowoduje wzrost ceny połączeń z Internetem, które i tak należą do jednych z najwyższych na świecie. Na pewno nie pomoże to w budowie społeczeństwa informacyjnego w Polsce."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Protest Internautów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl