SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Protest - konkurs na logo TVP

"TVP oszukała widzów"

"Ze zgrozą przyjąłem do wiadomości informacje, że ni przyznano żadnej nagrody w konkursie na nowe logo. Tak naprawdę TVP SA nie wywiązała się ze swojej strony praktycznie z żadnych punktów regulaminu konkursu. Na przyklad nie przedstawiono widzom projektów do wyboru. Niewątpliwie argumentuje się tym, że żaden z nadesłanych projektów nie odpowiada potrzebom, albo nie spelnia warunków estetycznych czy jakichkolwiek innych. Prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia, bo wygląda mi na to, że od początku planowano nie przyznawać nagród pieniężnych. Powiedzmy sobie szczerze: Gdyby nie mozliwość zwyciestwa w tak dobrze dotowanym konkursie, pewnie nie pojawiłoby sie aą 6000 projektów.

Dziwnym trafem dwa wyróżnienia (oba po 5000 zl) awansowały nagle do rangi nagrody drugiej i trzeciej, a pojawiły się na ich miejscu inne. Co prawda aż siedem (pięknie brzmi), ale za to o wiele mniej kosztowne (to brzmi juz gorzej).

Po co wydawać 30000 złotych, jeśli można dać parę zaproszeń na uroczystość? No i ma sie parę tysięcy pomysłów, które można potem wykorzystać do stworzenia wlłnego projektu. Bo i udowodnienie plagiatu nie byłoby łatwe, choć nie niemożliwe.

Przypomne jeszcze fragment regulaminu (cytat):
"Najlepsze projekty wyłoni specjalna Komisja w lutym przyszłego roku. Projekt zwycięski wyłonią w bezpośrednim głosowaniu widzowie. Nowe logo TVP zostanie zaprezentowane 25 października 2002 roku, w pięćdziesiątą rocznice powstania Telewizji Polskiej.
Nagroda główna jest nagroda pieniężna w wysokości 20 000 zł oraz dwie nagrody równorzedne po 5 tys. zł. W zamian TVP SA nabywa autorskie prawa majątkowe do zwycięskich projektów. "

A tu dowiadujemy sie, że jury nie przyznało nagród, bo prace niedostatecznie dobre.

Niestety nie należę do grona tych siedmiu wspaniałych, więć nie można mi zarzucić, że koniecznie chcę zdobyć nagrodę. Ale razi mnie fakt, że organizator konkursu w sposób tak bezczelny zmienia regulamin po to, aby zaoszczędzić (albo proszę mi udowodnić, że z innego powodu). Bo nie wierzę w te brednie o zbyt słabych projektach. Polacy to zdolny naród i na pewno znalazły się pośród 6000 nadesłanych prac także wystarczająco dobre, aby spelniły warunki postawione przez TVP. A już na pewno była masa prac lepszych od obecnego logo.
Ale skąd ja mam to wiedzieć? Przecież żadne prace nie zostały publicznie pokazane...

Z powazaniem Borys Kusmierski"
2002-03-11
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl