SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Zmieniaj dietę, nie klimat” w kampanii ProVeg

W związku z trwającą konferencją klimatyczną COP24 w Katowicach, międzynarodowa organizacja ProVeg rozpoczęła kampanię „Zmieniaj dietę, nie klimat”. Jej celem jest zachęcenie Polaków do ograniczenia konsumpcji produktów odzwierzęcych ze względu na przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Article

ProVeg w czasie trwającej właśnie w Katowicach konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP24, wzywa do zajęcia się przemysłową hodowlą zwierząt jako zagrożeniem dla klimatu. Według danych organizacji, masowa hodowla zwierząt odpowiada globalnie za ok. 14,5 proc. emisji gazów cieplarnianych wynikających z ludzkiej aktywności.

Podczas konferencji klimatycznej ProVeg przedstawi petycję do ONZ wzywającą do zmiany światowego systemu żywnościowego, pod którą zebrano już 100 tys. podpisów.

- Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki ze zmianami klimatycznymi jest zmniejszenie spożycia produktów odzwierzęcych. Poprzez petycję do ONZ chcemy podkreślić, że ochrona klimatu działa tylko wtedy, gdy w dyskusji na jego temat uwzględnia się temat przemysłowej hodowli zwierząt - mówi Sebastian Joy, założyciel i prezes ProVeg International.

Komunikację kampanii „Zmieniaj dietę, nie klimat” wspierają  w pierwszej połowie grudnia citylighty i billboardy, wywieszone w Warszawie (na wiatach przystankowych w centrum miasta) oraz w Katowicach (na lotnisku, przystankach autobusowych oraz w okolicach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w którym odbywa się COP24).

Za kreację kampanii odpowiada agencja reklamowa Olmeka Creation House.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zmieniaj dietę, nie klimat” w kampanii ProVeg

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Justyna
Nie mam jeść tego na co mam ochotę, bo klimat się zmienia? Niedoczekanie!
1 0
odpowiedź