SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

531 tys. widzów programu „Minęła 20-ta” w TVP Info

W sezonie 2022/2023 magazyn „Minęła 20-ta” śledzi średnio 531 tys. osób. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej cykl minimalnie stracił widzów, ale wzrosły jego rynkowe udziały - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Adrian Klarenbach, fot. TVP InfoAdrian Klarenbach, fot. TVP Info

Wieczorny program TVP Info „Minęła 20-ta” emitowany jest zwykle od poniedziałku do czwartku oraz w soboty i niedziele (najczęściej około godz. 20.15).

Jego średnia oglądalność w okresie od 1 września 2022 roku do 12 lutego 2023 roku wyniosła 531 tys. osób, co przełożyło się na 3,95 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,55 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 1,95 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najpopularniejsze wydanie informacyjno-publicystycznej audycji w analizowanym okresie wyemitowane zostało 21 września ub.r. - obejrzało je 904 tys. widzów.

W analogicznym okresie rok wcześniej (tj. od 1 września 2021 roku do 12 lutego 2022 roku) średnia widownia „Minęła 20-ta” wynosiła 547 tys. osób.

Przełożyło się to na 3,94 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,42 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 1,94 proc. w grupie 16-59.

Widownia audycji rok do roku spadła o 16 tys. osób, ale wzrosły jej rynkowe udziały we wszystkich trzech grupach wiekowych.

Aktualnie „Minęła 20-ta” prowadzą m.in. Michał Rachoń, Ewa Bugała, Danuta Holecka i Magdalena Ogórek.

Z programem pożegnał się Adrian Klarenbach

Gospodarzem cyklu był też Adrian Klarenbach, który w ostatnich dniach został zawieszony przez TAI w obowiązkach. Stało się to po tym jak w sobotnim wydaniu „Minęła 20” dziennikarz rozwiązał zaproponowany przez posła Solidarnej Polski Mariusza Kałużnego zakład o to, czy w Polsce ktoś pobiera wyższą emeryturę niż Donald Tusk. Kałużny w to wątpił, więc zapowiedział, że gdyby taka osoba się do niego zgłosiła, przekazałby swoje miesięczne uposażenie poselskie na dom dziecka.

Okazało się, że wbrew sugestii polityka są tacy emeryci - Klarenbach pod koniec programu podał przykłady ponad 80-letnich osób mających znacznie wyższe emerytury niż lider PO.

Jak ustaliliśmy, Adrian Klarenbach znika z TVP Info, lecz nie został zawieszony, tylko na stałe przechodzi do innej redakcji. Od 1 kwietnia br. Klarenbach będzie głównym prowadzącym pasmo „TVP3 Info”.

Jego nieobecność w ostatnich dniach w TVP Info tłumaczona jest tym, że obecnie przechodzi „intensywne wdrażanie w nowe obowiązki”. - Adrian będzie od kwietnia twarzą „TVP3 Info”, które ma za zadanie znacząco wzmocnić. Szefostwo liczy na duże wzrosty oglądalności jeszcze w tym półroczu, a Klarenbach ma być ich „motorem” - słyszymy w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 5,14 proc.

Dołącz do dyskusji: 531 tys. widzów programu „Minęła 20-ta” w TVP Info

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzesiok
Smarują błoto TVPinfo cały czas Klarenbachem Rachoniem i Ogórkiem....nikt nie nabierze
odpowiedź
User
Krotek
Rzucić pomidorem telewizor albo Woronicza niech mają
odpowiedź
User
beta.
Jeden jedyny który stoi kością w gardle opozycji.
odpowiedź