SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Przechowuję, nie marnuję!” w kampanii Amiki i Federacji Polskich Banków Żywności (wideo)

Producent sprzętu AGD, firma Amica we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności rozpoczynają kampanię „Przechowuję, nie marnuję!”. Jej celem jest edukowanie klientów na temat marnowania żywności. Za przygotowanie i realizację działań odpowiadają agencje Creaktive, Q&A Communications, Value Media i VMR.

Article

W rozpoczynającej się właśnie kampanii „Przechowuję, nie marnuję” eksperci Banków Żywności będą dzielić się wiedzą w zakresie możliwości ograniczania strat żywności we własnych domach. Jako odpowiedź na zagadnienie problemu przechowywania produktów Amica skupi się na podkreślaniu wartości produktu, którym są nowe lodówki ze specjalnym filtrem FreshOn. Umieszczony wewnątrz pojemnika na warzywa i owoce, eliminuje wytwarzany przez żywność tzw. hormon starzenia, tym samym wydłużając jej świeżość.

Planowane działania promocyjne obejmują emisję billboardu sponsorskiego w najważniejszych stacjach telewizyjnych (Polsat, TVN, TVP1, TVP2 oraz Discovery).

Zasięgowa kampania obejmie także największe internetowe portale informacyjne i tematyczne, m.in. poranny program „WP Expres”, w którym zostanie zrealizowany materiał dotyczący marnowania żywności z udziałem ekspertów z Federacji Polskich Banków Żywności. Dodatkowo, zrealizowany został specjalny spot internetowy oraz wideo z poradami na temat przechowywania żywności.

Amica zachęcać też będzie do odwiedzenia platformy znamysieodkuchni.pl, na której w sierpniu znajdą się informacje na temat problemu wyrzucania jedzenia i sposobów przechowywania żywności w celu jego uniknięcia.

 

Kampania w internecie zostanie uzupełniona działaniami w mediach społecznościowych, m.in. współpracą z kanałem Tuba Smaku na YouTube, emisją 2-minutowego filmu „Przechowuję, nie marnuję” traktującego o problemie „z przymrużeniem oka”, ankietą i działaniami angażującymi na profilu Facebook, publikacjami blogerów oraz akcją hasztagową #przechowujeniemarnuje.

Działania PR obejmą współpracę z ekspertem Banków Żywności w zakresie tworzenia materiałów prasowych oraz artykułów w mediach ogólnopolskich na temat problemu, jakim jest marnowanie żywności.

Za koncept kreatywny, materiały graficzne i scenariusz spotu odpowiedzialna jeat agencja Creaktive, za produkcję - Motion Brand. Za działania PR odpowiada agencja Q&A Communications. Realizacja billboardu sponsorskiego została powierzona agencji VMR. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Value Media.

Kampania potrwa dwa miesiące.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przechowuję, nie marnuję!” w kampanii Amiki i Federacji Polskich Banków Żywności (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing