SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Przeciętny Polak ogląda telewizję przez 4 godz. i 36 min dziennie

W okresie od stycznia do maja 2017 roku średni dobowy czas oglądania telewizji przez przeciętnego Polaka w wieku 4+ wyniósł 4 godziny i 36 minut - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Article

W porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku czas ten wydłużył się o 2 minuty. W pierwszych pięciu miesiącach 2015 roku uśredniony ATV wynosił 4 godziny i 38 minut, 2014 roku - 4 godziny i 32 minut, a 2013 roku - 4 godziny i 24 minuty.

- Warto zauważyć pewną stabilizację w globalny ujęciu konsumpcji telewizji. Czas spędzany przed telewizorem średnio dziennie wynosi około 4 i poł godziny i zmienia się rok do roku zaledwie o kilka minut - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Bakalarczyk, ekspert rynku telewizyjnego z MullenLowe MediaHub.

Analizując dane oglądalności miesiąc po miesiącu widzimy, że zarówno w 2017 roku jak i 2016 roku średni czas spędzany przed telewizorem spada. Strata ta jednak wynika z tego, że im dłuższy dzień i cieplejsza pogoda, tym coraz rzadziej oglądamy telewizję. Porównując każdy miesiąc rok po roku, wzrost ATV nastąpił w lutym, kwietniu i maju, a spadek - w styczniu i marcu.

Łączny ATV dla głównych kanałów Telewizji Polskiej (TVP1 i TVP2) w pierwszych miesiącach 2017 roku wyniósł 51 minut, a w okresie styczeń-maj 2016 było to 55 minut. Oznacza to spadek wynoszący 4 min.

Z 29 do 27 minut spadł również średni czas oglądania TVN. Z kolei wynik Polsatu zwiększył się o 1 min do 31 min.

- W szerokiej grupie 4+ (populacja) wśród dużych anten (TVP, Polsat, TVN) najlepiej poradził sobie Polsat. Regularne spadki notuje TVP, a trochę gorzej pierwsze pięć miesięcy tego roku będzie wspominał TVN - komentuje nam ekspert.

Dane dla głównych anten przedstawione w ujęciu miesięcznym.

Z kolei wśród kanałów tematycznych trzech głównych nadawców wzrosty zanotowały stacje Polsatu (z 48 do 52 min) oraz TVN (z 63 do 66 min), a wynik anten TVP się nie zmienił (w obu okresach wynosząc 28 min).

- Na uwagę zasługują stacje tematyczne (m.in. zarówno kanały niszowe TVN i Polsatu zanotowały wzrosty). To dzięki nim ciągle spędzamy przed telewizorem ponad 4 godziny dzienne. Czas spędzany dziennie na oglądaniu tychże stacji niejednokrotnie równa się czasowi poświęcanemu dużym antenom - analizuje Bakalarczyk.

Dane dla kanałów tematycznych TVP, Polsatu i TVN przedstawione w ujęciu miesięcznym.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przeciętny Polak ogląda telewizję przez 4 godz. i 36 min dziennie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m
Cóż za bzdura! Przeciętny Polak ma 4 godz wolnego czasu poza obowiązkami zawodowymi... a gdzie pozostałe czynności?
Chyba, ze bezrobotny...
15 8
odpowiedź
User
KacY
Ufff
Nie zaliczam się do przeciętniaka heheh

Tyle telepudła to ja nawet przez tydzień nie obejrze,moim zamiennikiem jest muzyka.
12 4
odpowiedź
User
Mariola
Jestem nieprzeciętna. Od trzech lat nie oglądam telewizji - polskojęzycznej i zagranicznej. Wystarczą bzdury z internetu. Jestem z tego powodu zdrowsza i szczęśliwsza.
12 5
odpowiedź
User
haha
Cóż za bzdura! Przeciętny Polak ma 4 godz wolnego czasu poza obowiązkami zawodowymi... a gdzie pozostałe czynności?
Chyba, ze bezrobotny...


prawdziwy polak ma tv wlaczony podczas innych czynnosci przeciez. grajace pudlo to standard
12 5
odpowiedź
User
Romero
Z czego 3godziny i 26minut to reklamy !
14 4
odpowiedź