SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przed sklepem IKEA w Lublinie stanął billboard przeciw zwolnieniu pracownika za cytaty z Biblii

Fundacja Życie i Rodzina postawiła przed lubelskim sklepem IKEA billboard z hasłem „Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii”. To reakcja na zwolnienie pracownika tej sieci z pracy po tym, jak na firmowym forum cytował Biblię w kontekście osób LGBT. - Nie możemy pozwolić, aby tęczowy totalitaryzm znalazł miejsce w naszej Ojczyźnie - przekonuje Krzysztof Kasprzak z Fundacji.

Sprawa dotyczy pracownika jednego ze sklepów sieci IKEA, który na internetowym forum firmy sprzeciwił się - jak twierdzi - propagowaniu ideologii LGBT. Powołał się przy tym na cytaty z Pisma Świętego. Dwa dni później stracił pracę. W jego obronie stanął m.in. Instytut Ordo Iuris, a krakowski sklep, z którego zwolniono nieznanego z nazwiska pracownika, został poddany kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Fundacja Życie i Rodzina w reakcji na zwolnienie pracownika, postawiła dzisiaj pod lubelskim sklepem IKEI billboard z hasłem "Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii".  - Sprawa pana Tomasza jest jasnym sygnałem, że ideologia LGBT nie ma nic wspólnego z tolerancją - piszą członkowie Fundacji w oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu Wirtualnemedia.pl. - Nie możemy pozwolić, aby totalitaryzm - także ten tęczowy - znalazł swoje miejsce w naszej Ojczyźnie. Dlatego powiesiliśmy ten billboard - uzasadnia Krzysztof Kasprzak z Fundacji.

 

Fundacja Życie i Rodzina jest znana z działań prolife oraz kontrowersyjnej akcji #StopDewiacji. Obejmuje ona m.in. rozklejanie ulotek, ustawianie tablic informacyjnych i przygotowywaniu pikiet pod hasłami atakującymi ruch LGBT.

IKEA konsekwentnie nie komentuje tego, co dzieje się wokół zwolnienia jej pracownika. - Skala niezrozumienia sytuacji oraz naszego przekazu osiągnęła taki poziom, że postanowiliśmy pozostawić ocenę powołanym do tego podmiotom - napisano w jedynym oświadczeniu, jakie wydała sieć po nagłośnieniu wydarzeń wokół krakowskiego sklepu. W sprawę zaangażował się także m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dołącz do dyskusji: Przed sklepem IKEA w Lublinie stanął billboard przeciw zwolnieniu pracownika za cytaty z Biblii

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Bardzo dobra akcja w ramach swobody wypowiedzi.
odpowiedź
User
marketer
To jak nic jakiś świętyyy bilbordddd. Może się za nim kryć sztuurm moodlitewny.
odpowiedź
User
ddb
Stop bilbordom w każdym możliwym miejscu!
odpowiedź