SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy dodatek „Przegląd Sportowy – Historia” o najważniejszych osobach i wydarzeniach w historii polskiego sportu

W czwartek 22 listopada w kioskach po raz pierwszy pojawi się dodatek „Przegląd Sportowy - Historia”. Cotygodniowa propozycja będzie poświęcona wydarzeniom i osobom, które na stałe wpisały się w historię polskiego i światowego sportu.

fot. Przegląd SportowyArticle

W dodatku „Przegląd Sportowy – Historia” co tydzień mają znaleźć się historie, które stały za wielkimi sukcesami sportowymi. Cały dodatek będzie ma zawierać przynajmniej 12 stron treści, która zostanie podzielona na kilka działów o różnej tematyce.

Pierwszy z nich, „Wydarzenie”, będzie poświęcony rocznicom sukcesów lub ciekawym wydarzeniom ze świata sportu. Dodatkowo, w każdym wydaniu znajdzie się wywiad z bohaterem, bądź świadkiem tego wydarzenia. W pierwszym numerze ukaże się historia plebiscytu „Przeglądu Sportowego” autorstwa Lecha Ufela.

Natomiast w dziale „Dzień dobry, kopę lat” czytelnicy znajdą wywiad ze sportowcem, który od dawna nie pojawił się na łamach prasy. W premierowym wydaniu będzie to wywiad Ryszarda Opiatowskiego z ostatnim polskim mistrzem olimpijskim w boksie – Jerzym Rybickim.

Sekcja „Mój zwycięski dzień” z kolei będzie poświęcona historii sportowca, który osobiście przedstawi czytelnikom jeden ze swoich startów w zawodach. 22 listopada będzie można przeczytać wspomnienie zwycięskiego startu Otylii Jędrzejczak w Mistrzostwach Świata w Barcelonie.

Kolejna sekcja „Wielkie kobiety” będzie poświęcona bohaterkom bieżni, rzutni i hal. Redaktorzy „Przeglądu Sportowego” zaprezentują sylwetki m.in. Ireny Szewińskiej, Renaty Mauer czy Elżbiety Duńskiej-Krzesińskiej. Pierwszy tekst autorstwa Macieja Petruczenki będzie poświęcony Grażynie Rabsztyn, która 40 lat temu ustanowiła rekord świata w biegu na 100 metrów ppł.

Kolejne dwa działy będą związane z piłką nożną. Z „Zapisków z Królestwa” fani futbolu będą mogli zgłębić swoją wiedzę z historii angielskiej piłki. Z kolei „Był sobie piłkarz” będzie przypominać historie zasłużonych, ale nieco zapomnianych piłkarzy. Pierwszy tekst Roberta Błońskiego przedstawi sylwetkę Jacka Kazimierskiego.

Na końcu dodatku znajdzie się „Petrospekcja”, która będzie tworzona przez Macieja Petruczenkę. Znajdą się tam artykuły oraz historyczne okładki „Przeglądu Sportowego” z danego dnia, w którym ukazuje się dodatek.

Nominacje na najlepszego sportowca

Premiera pierwszego numeru dodatku „Przegląd Sportowy - Historia” zbiega się z ogłoszeniem tegorocznych nominacji Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku 2018. Tematem przewodnim numeru będzie historia plebiscytów.

- 97 lat historii zobowiązuje. To wielka siła „Przeglądu Sportowego”. Od blisko 100 lat opisujemy sportową rzeczywistość w Polsce, a teraz, dzięki „PS Historia”, razem z czytelnikami będziemy sobie mogli przypomnieć najpiękniejsze, ale i najbardziej dramatyczne momenty - komentuje Przemysław Rudzki, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.

 „Przegląd Sportowy - Historia” będzie w każdy czwartek dołączany bezpłatnie do każdego wydania tytułu. Redaktorami dodatku będą: Przemysław Rudzki, Paweł Wołosik i Krzysztof Kowalski.

Według danych ZKDP we wrześniu br. średnia sprzedaż ogółem „Przeglądu Sportowego” wynosiła 23,7 tys. egz..

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy dodatek „Przegląd Sportowy – Historia” o najważniejszych osobach i wydarzeniach w historii polskiego sportu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Rekord świata Grażyna Rabsztyn i owszem ustanowiła, ale nie w biegu płaskim, ale 100m ppł. Proszę poprawić
odpowiedź