SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Przegląd Sportowy” z największym spadkiem w grudniu. „Gazeta Polska Codziennie” poniżej 20 tys. egz.

Prawie wszystkie dzienniki ogólnopolskie zanotowały w grudniu 2014 roku spadki sprzedaży ogółem, zyskał tylko „Parkiet”. Najwięcej straciły ”Przegląd Sportowy” i „Gazeta Polska Codziennie”, a liderem segmentu pozostał „Fakt”.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem dziennika „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) w grudniu 2014 roku wyniosła 314 513 egz., czyli 6,53 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. W połowie ostatniego miesiąca „Fakt” podrożał jednak o 10 groszy (podwyżka dotyczyła wydań ukazujących się od poniedziałku do środy i w soboty, więcej na ten temat).

Drugie miejsce ze średnią sprzedażą ogółem wynoszącą 167 805 egz. zajęła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej wynik zmniejszył się o 11 proc. . Warto odnotować, że w październiku ub.r. „Gazeta Wyborcza” podniosła cenę o 10 groszy.

Na trzecim miejscu uplasował się „Super Express” (ZPR Media). Jego średni wynik w grudniu ub.r. zmalał o 6,38 proc. do 146 278 egz.

Czwarta w zestawieniu była „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), której średnia sprzedaż ogółem spadła w ciągu roku o 2,48 proc. Tytuł ten sprzedawał się w liczbie 56 576 egz.

Konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się w rankingu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 45 345 egz., po spadku o 7,55 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w dziale Jedynki

Największy spadek w zestawieniu - wynoszący 17,16 proc. - odnotował będący na szóstym miejscu „Przegląd Sportowy”. Średni sprzedażowy wynik tego dziennika w grudniu ub.r. wyniósł 29 175 egz.

Sporo (15,41 proc.) straciła też plasująca się na kolejnej lokacie z wynikiem 18 900 egz. „Gazeta Polska Codziennie” (Forum).

Z kolei jedynym wzrostem pochwalić się mogła wydawana przez Gremi Business Communication „Gazeta Giełdy Parkiet”, która znalazła się na ostatniej pozycji. Jej średnia sprzedaż ogółem zwiększyła się o 25,87 proc. i wyniosła 4 967 egz. Ten wzrost to m.in. efekt udostępniania e-wydań dziennika dzień wcześniej przed ukazaniem się wersji papierowej. Rozwiązanie to wprowadzono w lutym zeszłego roku.W grudniu ub.r. w porównaniu do listopada ub.r. pięć dzienników zanotowało wzrosty średniej sprzedaży ogółem, a straciły tylko cztery tytuły.

W tym ujęciu najwięcej (2,86 proc.) zyskała „Rzeczpospolita”, zaś największy spadek, wynoszący 7,84 proc., zanotował „Przegląd Sportowy.”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przegląd Sportowy” z największym spadkiem w grudniu. „Gazeta Polska Codziennie” poniżej 20 tys. egz.

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
REd nacz
Michał Pol niestety utopi PS, jak się Axel w porę nie opamięta.... Wciąż tylko piłko moja piłko, a reszta fajnych dyscyplin leży....
33 11
odpowiedź
User
axel
Rudzio! Co? Ty wiesz co :)
18 10
odpowiedź
User
Czytelnik
@Red nacz
O piłce tez jest marnie
22 8
odpowiedź
User
plusk
Sprzedaż Gazety Pisowskiej Codziennie nadal spada. Wspaniała wiadomość.
22 17
odpowiedź
User
toms
Ciekawostka. Sprzedaż GPC jest najniższa w historii. Idą na dno
20 12
odpowiedź