SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przejęcie Presspubliki przez Gremi Media wstrzymane sądownie przez akcjonariuszy

Sąd Okręgowy w Warszawie w ramach zabezpieczenia roszczenia dwóch mniejszościowych akcjonariuszy wstrzymał emisję przez Gremi Media akcji podwyższających 19-krotnie kapitał, którymi spółka chce zapłacić za udziały Presspubliki.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Article

Decyzja o emisji przez Gremi Media nowych akcji o wartości 200,2 mln zł dla firm KCI i Gremi (wszystkie są kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza) w zamian za należące do nich 8,1 proc. udziałów Presspubliki została podjęta na początku lipca br. Zdecydowały o tym głosy większościowych akcjonariuszy, natomiast część mniejszościowych była temu przeciwna. W efekcie transakcji kapitał spółki ma wzrosnąć 19-krotnie.

W piątek Gremi Media poinformowała, że dwóch mniejszościowych akcjonariuszy, Piotr Szczęsny i Radosław Kędzior, złożyło do XX Wydziału Gospodarczego Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o uchylenie uchwał udziałowców spółki o pozbawieniu dotychczasowych akcjonariuszy prawa kupna nowych akcji oraz 19-krotnego podwyższeniu kapitału i zmiany statusu firmy. Sąd w ramach zabezpieczenia roszczenia postanowił wstrzymać wykonanie tych uchwał do czasu prawomocnego wyroku.

Gremi Media złożyła zażalenie na to postanowienie sądu. Zapowiada też, że podejmie odpowiednie kroki prawne w tej sprawie.

W pierwszej połowie br. Gremi Media zanotowała 4,35 mln zł przychodów ze sprzedaży i 382 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przejęcie Presspubliki przez Gremi Media wstrzymane sądownie przez akcjonariuszy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Biedny Hajduś
Ojej, nie uda się ucieczka z kasą przed zmianą władzy? Pechuś :(
18 8
odpowiedź
User
Autorytet Moralny
Ks. Sowa coś kiepsko się modli...
15 8
odpowiedź
User
nick
Jak mi przykro! :)
13 8
odpowiedź