SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Drugi numer „Przekroju”: więcej stron, 130 tys. egz. nakładu, reklamy z Raczkowskim i bohaterami rysunków

W najbliższy poniedziałek ukaże się drugie wydania kwartalnika „Przekrój”. Będzie miało 164 strony, pojawi się w nakładzie 130 tys. egz. Wspierać je będzie kampania reklamowa z udziałem m.in. rysownika Marka Raczkowskiego.

Article

Pierwszy numer „Przekroju” jako kwartalnika pojawił się w sprzedaży w połowie grudnia ub.r. Wydanie miało 148 stron i kosztowało 14,90 zł. Zainteresowanie ze strony czytelników było tak duże, że do początkowego nakładu 50 tys. egz. dodano dwa dodruki: 29,9 tys. i 60 tys. egz.

W najbliższy poniedziałek pojawi się drugi numer „Przekroju” Znajdują się w nim m.in. wywiad z wybitnym socjologiem brytyjskim Anthonym Giddensem i prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, historia filantropki Barbary Piaseckiej-Johnson, rysunkowe odpowiedzi Bohdana Butenko na pytania redakcji, opowiadanie science fiction chińskiej pisarki Hao Jingfang oraz publikowana pierwszy raz korespondencja Rolanda Topora i Agnieszki Osieckiej. W wydaniu są też komiks filozoficzno-przygodowy, w którym superbibliotekarka ratuje Friedricha Nietzschego przed utratą niewiary, gra planszowa zaprojektowana przez Marka Raczkowskiego i kolektyw Wszystko Będzie Dobrze, rysunki i rebusy Raczkowskiego, krzyżówki i rozmaitości.

Nowy numer ma większą objętość niż poprzedni - 164 strony w niezmienionym formacie 24x34 cm, kosztuje 14,90 zł. Będzie dostępny w 13 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce i na stronie przekroj.pl. Nakład wydania wynosi 130 tys. egzemplarzy.

Na okładce zamieszczono portret Janki Ipohorskiej - współtwórczyni „Przekroju”, autorki m.in. popularnej rubryki „Demokratyczny savoir-vivre” - namalowany przez Mariana Eile, wieloletniego redaktora naczelnego pisma.

Wydanie będzie wsparte kampanią reklamową. W spotach radiowych będzie można usłyszeć Marka Raczkowskiego, a w reklamach kinowych i internetowych - profesora Filutka i Stanisława z Łodzi, słynnych bohaterów rysunków z „Przekroju”. Kampania będzie też prowadzona w prasie, punktach sprzedaży i w formie plakatów w przestrzeni miejskiej.

„Przekrój” pod koniec ub.r. został reaktywowany po ponad trzech latach nieobecności na rynku. Wydawcą i redaktorem naczelnym pisma jest Tomasz Niewiadomoski, który o planach dotyczących magazynu mówił portalowi Wirtualnemedia.pl w wywiadzie zamieszczonym trzy miesiące temu.

Dołącz do dyskusji: Drugi numer „Przekroju”: więcej stron, 130 tys. egz. nakładu, reklamy z Raczkowskim i bohaterami rysunków

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Zainteresowanie ze strony czytelników było tak duże, że do początkowego nakładu 50 tys. egz. dodano dwa dodruki: 29,9 tys. i 60 tys. egz.

Dodano i do dziś na półkach zalega. Takie zainteresowanie właśnie, że w Ruchu jest za 13,9 dostępny dzisiaj.
odpowiedź
User
Sykoraks
Odważna decyzja z tą okładką, widać konsekwentnie idą w poprzek regułom w branży.
Kiedyś Bluszcz też miał ambicje graficznej okładki, ale w innej estetyce.

Kolejny numer kwartalnika to właściwie kolejna próba ogniowa, czytelnik nie przyzwyczajony, część kupiła poprzedni nr z ciekawości.
Decyzja o tak dużym powiększeniu nakładu też śmiała, mam nadzieję, że się nie przejadą. Kibicuje pomysłowi i kupię egzemplarz
odpowiedź
User
j
Potrzebny mi wywiad z Biedroniem jak dziura w moście bo gdzie nie spojrzę tam Biedroń jest. Do tego ostatnio książka o nim wyszła. Raz na kwartał to ja oczekuję tekstów, których dzień w dzień nie mam.
odpowiedź