SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przełom roku tylko z TVP

Propozycje TVP1 i TVP2 na Sylwestra i Nowy Rok

Telewizja Polska na zakończenie Starego Roku i powitanie Nowego Roku przygotowała kilka programów rozrywkowych. Przedstawiamy niektóre propozycje TVP1 i TVP2.

31 grudnia 2004 roku w ramach "Sylwestra z Jedynką" nadane zostanie specjalne wydanie programu "Stratosfera" oraz program Manna I Materny "Ostatnie chwile roku".
 
Sylwestrowe wydanie programu "Stratosfera", podsumowujące wydarzenia na rynku muzycznym w 2004 roku rozpocznie się o godz. 21.45. Koncert z udziałem czołowych gwiazd polskiej sceny muzycznej przeplatany rozmowami z artystami i gośćmi specjalnymi, ilustrowany efektami specjalnymi oraz bogatą choreografią. Na dużej scenie odbywają się występy gwiazd, scena mała posłuży za miejsce do wywiadów z gośćmi szalonej noworocznej imprezy. Wśród wykonawców znajdą się: Sistars, Krzysztof Krawczyk, Edyta Bartosiewicz, Reni Jusis, Kasia Kowalska, Kombi, Pezet, Monika Brodka, Sidney Polak, Mandaryna. Sylwestrowy wieczór prowadzą: Natalia Kukulska i Andrzej Piasek Piaseczny. Reżyserem koncertu jest Anna Maliszewska. 

"Ostatnie chwile roku" - program sylwestrowy prowadzony przez Wojciecha Manna i Krzysztofa Maternę (początek godz. 22.45). W zabawnych scenkach, nawiązujących do sytuacji w Polsce, rozgrywających się w różnych pomieszczeniach i czasem bardzo egzotycznych miejscach występuje plejada znanych polskich artystów. Pojawiają się również zaproszeni goście, kojarzący się z Jedynką, jak Monika Olejnik, Marzena Słupkowska, Paulina Chylewska, Krzysztof Ziemiec, którzy zaprezentują optymistyczne wiadomości i prognozy na 2005 rok. Wśród znanych postaci polskiego show biznesu znajdą się: Marek Kondrat, Marian Opania, Ewelina Flinta, Janusz Radek, Rafał Bryndal, TEDE oraz grupa baletowa VOLT.
Tuż po północy (o godz. 0.20), po trzech latach przerwy wraca na antenę tradycyjna szopka noworoczna - widowisko satyryczne, które jest swoistym komentarzem do głośnych wydarzeń minionego roku w polskiej polityce, gospodarce, życiu społecznym. Na to, co w 2004 roku szokowało, irytowało bądź bulwersowało opinię publiczną. Autorzy szopki proponują spojrzeć z całkiem nowej perspektywy - zobaczyć te zdarzenia i ich bohaterów w krzywym zwierciadle satyry. Okazuje się, że sytuacja w kraju w ostatnich 12 miesiącach była niezwykle barwna i skomplikowana. Burzliwe, skandalizujące wydarzenia i afery korupcyjne wstrząsnęły całym krajem. Nietrudno w szopce rozpoznać znane postaci z naszej sceny politycznej, które odegrały główne role w wielu ważnych wydarzeniach. Tegoroczne widowisko satyryczne odbywa się gdzieś na dalekich morzach południowych, w scenerii egzotycznej wyspy, pełnej skąpo odzianych tubylców i groźnych piratów. Na wysepce znaleźli również schronienie liczni rozbitkowie, dokąd ich statki przygnał szalejący wokół sztorm. Aby rozwiązać wszystkie problemy na ogarniętej chaosem wyspie, zbiera się szanowna komisja antykorupcyjna. Scenarzystami programu satyrycznego "Teraz wyspa" są: Marcin Wolski i Marek Majewski. Reżyseria: Jerzy Kryszak. Kierownictwo muzyczne: Włodzimierz Korcz. Scenografia i kostiumy: Iwona Wesoły, Tatiana Kwiatkowska. Maski i lalki: Grzegorz Szumowski, Andrzej Grygołowicz. Występują: Joanna Jeżewska, Piotr Gąsowski, Marek Frąckowiak, Artur Barciś, Tadeusz Chudecki, Jacek Borkowski, Jacek Mikołajczak, Krzysztof Stelmaszyk i inni. 
TVP2 poleca specjalne, wydanie programu Kabaretu Moralnego Niepokoju, jednego z najbardziej interesujących kabaretów młodego pokolenia.

W programie  "Wszystko się uda, czyli Kabaret Moralnego Niepokoju prezentuje" znajdą się nowe i stare skecze oraz piosenki kabaretu, a w nich znane postacie: Wujek i Ciotka, Mariusz  z Tatą, Spikerka i Dziadek Barnaba. Podczas trwania programu widzowie będą obserwować wędrówki Gwidona i Romka, którzy sprawdzać będą, czy Warszawa jest przygotowana na przyjście Nowego Roku. W programie wystąpią: Katarzyna Pakosińska, Robert Górski, Przemysław Borkowski, Rafał Zbieć, Mikołaj Cieślak, Wojciech Orszulak i Bartłomiej Krauz. Pierwsza część programu o godz. 15, druga o godz. 0.50.
 
O godz. 20 "Europa da się lubić" - tym razem bliska sylwestrowemu klimatowi. Monika Richardson, jak zwykle zaprosiła do studia przedstawicieli różnych krajów Unii, cudzoziemców mieszkających w Polsce i mówiących po polsku, a także gwiazdę, Polaka - obywatela świata. Goście programu biorą udział we wspólnej zabawie. W tym odcinku uczestnicy opowiadają o najbardziej charakterystycznych tańcach swoich narodów, wspominają swoje pierwsze bale i wpadki taneczne. Rozmowy urozmaicone będą prezentacjami tańców i konkursami tanecznymi. W programie udział wezmą: Margith Handl z Węgier, Kevin Aiston z Wielkiej Brytanii, Paolo Cozza z Włoch, Ingrid Houtappel z Holandii, Conrado Moreno z Hiszpanii i Reinhold Utri z Austrii. Gościem specjalnym jest Katarzyna Skrzynecka. Program reżyseruje Leszek Kumański.

O godz.21.00 rozpocznie się Sylwester z gwiazdami 2004/2005. Na Krakowskim  Rynku wystąpią znakomite gwiazdy polskiej muzyki i estrady: Bajm, Skaldowie, T.Love, Wilki, Golec uOrkiestra w swoich największych przebojach. Zaprezentowane zostaną specjalne etiudy przygotowane przez Jerzego Zonia,  nawiązujące do legend i baśni krakowskich oraz tradycji powitania Nowego Roku, na które złożą się barwne występy 12 Lajkoników (w roku jest 12 miesięcy),  Mistrz Twardowski przemieniony w Laboratorium Alchemika interpretujący wszystkie możliwe konfiguracje znaków zodiaku w 2005 roku, krakowskie przekupki rozdające 2005 sztuk obwarzanków, kolędnicy - 12 szczudlarzy, którzy mieszają się z publicznością i składają życzenia noworoczne, a w trakcie życzeń obdarowują ludzi grosikiem na szczęście (rzucają pełne garści monet 1-groszowych, w sumie 120 kg, tzn. na jeden miesiąc - 10 kg groszówek. O północy z paszczy Smoka zacznie wydobywać się dym. Smok wyrzuci płonący ładunek, który po metalowej linie przemieści się na scenę i zapali instalację pirotechniczną, układającą się w 20-metrowy ogniowy napis: 2005. W programie również rozmowy m.in.: o tradycji kolędowania na Podhalu, zaczarowanym mieście Krakowie, karnawałach w różnych częściach świata oraz o menu śniadaniowym na Nowy Rok.
   
W Nowy Rok "Jedynka" proponuje "Noworoczny DTV Jacka Fedorowicza" (godz. 16)

Specjalne wydanie noworoczne "Dziennika telewizyjnego" Jacka Fedorowicza, który przyzwyczaił już widzów do specyficznego patrzenia na wydarzenia polityczne i społeczne oraz oryginalnej interpretacji tego, co się dzieje się w kraju. Tym razem zespół redakcyjny z panią Dorotką, szefem Jackiem Fedorowiczem i Mazurskim Radiem Regionalnym na czele podsumowuje i komentuje najważniejsze wydarzenia minionego roku 2004. W programie nie zabraknie popisów wokalnych najbardziej znanych polskich polityków. Występują: Jacek Fedorowicz, Dorota Dobrowolska, Aleksander Mikołajczak, Jolanta Mrotek, Julita Kożuszek, Ireneusz Dydliński, Hanna Chojnacka, Monika Wierzbicka, Adam Matuszczyk, Wojciech Paszkowski, Andrzej Chudy.

"Dwójka"  natomiast poleca "Koncert Noworoczny z Wiednia" (godz. 12.15).   
 
Tradycyjnie już 1 stycznia w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego odbywa się uroczysty koncert transmitowany przez wiele rozgłośni radiowo-telewizyjnych na świecie. Wśród nich jest także Dwójka. Na program tegorocznego koncertu złożą się m.in. kompozycje rodziny Straussów. Orkiestrę Filharmoników Wiedeńskich poprowadzi Lorin Maazel, a do wspaniałej muzyki słynnych kompozytorów zatańczy Balet Opery Wiedeńskiej, dla którego układy choreograficzne opracowali Vladimir Malakhov i Renato Zanella.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przełom roku tylko z TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl