SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przemysław Barankiewicz odchodzi z Bonnier Business Polska, Malwina Wrotniak szefową Bankier.pl

Z końcem lutego z Bonnier Business Polska odchodzi Przemysław Barankiewicz, które pełni w firmie funkcję chief digital officera i był redaktorem naczelnym serwisu Bankier.pl. To drugie stanowisko obejmie Malwina Wrotniak.

Przemysław Barankiewicz i Malwina WrotniakArticle

- W Bonnierze zacząłem pracować, gdy wydawał jedynie papierowy „Puls Biznesu”. Dziś spółka ma zdywersyfikowany portfel tytułów cyfrowych i ludzi, którzy wiedzą, jak robić biznes w nowoczesnych mediach. Cieszę się, że mogłem się do tego przyczynić - komentuje Przemysław Barankiewicz.

- Właśnie zakończyliśmy najważniejszy etap digitalizacji w firmie, Bankier.pl jest numerem 1 pod względem jakości ruchu - liczby odsłon na użytkownika oraz numerem 2 po PB.pl pod względem czasu spędzanego na stronie w kategorii Biznes/Finanse/Prawo (wg Gemius/PBI) podstawowym źródłem informacji dla inwestorów (wg SII). To dobry moment na odejście - dodaje.

Przemysław Barankiewicz zaczął pracę w „Pulsie Biznesu” w 2000 roku jako dziennikarz i analityk, w 2004 roku awansował na głównego analityka, a w 2007 roku - na redaktora naczelnego serwisu PB.pl. W 2015 roku Bonnier Business Polska kupił serwis Bankier.pl, a Barankiewicz objął w firmie funkcję chief digital officera. W 2016 roku został też redaktorem naczelnym Bankier.pl, natomiast w PB.pl stanowisko naczelnego przejął po nim Grzegorz Nawacki.

Barankiewicz nie podaje na razie swoich obecnych planów zawodowych.

Z początkiem marca br. funkcję redaktora naczelnego portalu Bankier.pl obejmie Malwina Wrotniak. Z serwisem jest związana od 2008 roku, a w 2014 roku została wicenaczelną, odpowiada za dział bankowości i finansów osobistych.

- Dla wielu naszych stałych czytelników Bankier.pl to cenne źródło informacji o rynkowych nowościach i pogłębionych analiz, którymi tłumaczymy skomplikowany świat gospodarki. Najbliższy czas to okres intensywnej pracy nad powiększaniem grona wiernych czytelników. Chcemy, żeby traktowali nasz portal nie tylko jako codzienny niezbędnik, ale też pierwszy wirtualny adres, pod którym publikacje doświadczonej redakcji pomogą w dokonywaniu najróżniejszych decyzji finansowych - od budowania giełdowego portfela po założenie bankowego konta - zapowiada Malwina Wrotniak.

Wrotniak w Bankier.pl przygotowywała m.in. projekty redakcyjne o emigracji, napisała też książkę „Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą”. Jest laureatką nagrody Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego oraz Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. Bankier.pl zanotował 2,28 mln realnych użytkowników i 45,82 mln odsłon, a odwiedzjący korzystał z serwisu średnio przez 23 minuty i 13 sekund.

Dołącz do dyskusji: Przemysław Barankiewicz odchodzi z Bonnier Business Polska, Malwina Wrotniak szefową Bankier.pl

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mona
Idzie gdzieś czy "go odeszli"?
odpowiedź
User
Specjał
Jak można takiego gościa z firmy wypuścić?!
odpowiedź
User
M
bardzo szkoda...
odpowiedź