SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przemysław Bolechowski nowym prezesem Radia Kraków, Marcin Pulit odwołany

Minister skarbu państwa odwołał Marcina Pulita ze stanowiska prezesa Polskiego Radia Kraków. W piątek to stanowisko objął Przemysław Bolechowski, wieloletni dziennikarz rozgłośni

Article

Informację o powołaniu Przemysława Bolechowskiego na stanowisko prezesa Polskiego Radia Kraków potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl wydział prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa. Bolechowski poinformował pracowników o swojej nominacji mailowo.

Nowy prezes Radia Kraków zastąpił Marcina Pulita, który w piątek został odwołany ze stanowiska. Pulit kierował rozgłośnią nieprzerwanie od 2011 roku - w kwietniu ub.r. został wybrany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na kolejną kadencję. Pełnił również funkcję redaktora naczelnego.

Przemysław Bolechowski jest korespondentem Polskiego Radia Kraków z Zakopanego. Z rozgłośnią współpracuje od 2003 roku, od stycznia 2010 do sierpnia 2011 roku pełnił funkcje dyrektora programowego i zastępcy redaktora naczelnego Radia Kraków. W przeszłości kierował redakcją muzyczną zakopiańskiego Radia Alex i pracował w Radiu Echo.

Marcin Pulit swoją karierę zawodową rozpoczął w tarnowskim diecezjalnym Radiu Dobra Nowina. Przez 12 lat był związany z Radiem Kraków. W latach 2009-2011 pracował jako dyrektor biura spółki Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że MSP nie dokonało zmian w składzie rady nadzorczej Radia Kraków.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od czerwca do listopada ub.r. udział Radia Kraków w rynku radiowy w Krakowie wyniósł 4,9 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przemysław Bolechowski nowym prezesem Radia Kraków, Marcin Pulit odwołany

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
etm
Swietna wiadomosc! Dziennikarze sie ciesza. Kierownictwo oplakuje dobrodzieja z Tarnowa.
38 16
odpowiedź
User
lo
Nareszcie!
37 15
odpowiedź
User
Jerry
A kiedy Szczecin ?
22 13
odpowiedź
User
uhahany
To jest najlepsza wiadomość w dniu dzisiejszym! Przemo kciuki za Ciebie!
35 16
odpowiedź
User
vvv
Bravo Przemek!!! A jaśnie państwo z Rady nadzorczej miejcie się na baczności!
32 15
odpowiedź