SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przemysław Szymańczyk nie jest już naczelnym Radia Szczecin. Odchodzi także Paweł Bakun

Przemysław Szymańczyk nie jest już redaktorem naczelnym Radia Szczecin. Odchodzi także Paweł Bakun przewodniczący rady nadzorczej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Tymczasem Tomasz Duklanowski został zastępcą redaktora naczelnego, a Kamil Nieradka szefem informacji Radia Szczecin.

Article

Dotychczas stanowiska szefa redakcji i szefa informacji sprawował Przemysław Szymańczyk, jednak od piątku jest on nieobecny w redakcji.

W ubiegłym tygodniu rozwiązano z nim umowę za porozumieniem stron i mimo, iż do maja pozostaje formalnie pracownikiem rozgłośni - korzysta z należnego mu urlopu.

Tomasz Duklanowski zastępcą redaktora naczelnego

W piątek Tomasz Duklanowski został zastępcą redaktora naczelnego, a Kamil Nieradka szefem informacji Radia Szczecin.

- W piątek wygrałem konkurs wewnętrzny na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Funkcję redaktora naczelnego pełni prezes zarządu Wojciech Włodarski - poinformował nas Tomasz Duklanowski.

Włodarski został desygnowany na stanowisko prezesa na początku lutego przez Radę Mediów Narodowych, zastępując na stanowisku Artura Kubaja.

Tomasz Duklanowski pracuje w Radiu Szczecin od 2017 roku, w 2019 roku był autorem reporterskich materiałów, w którym pacjenci zarzucali marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, że przyjmował od nich łapówki. W styczniu 2020 roku marszałek zagroził dziennikarzowi (tak jak i innym redakcjom powtarzającym te informacje) karnymi procesami.

Przemysław Szymańczyk redaktorem naczelnym Radia Szczecin był od listopada 2016 roku, wcześniej był pierwszym szefem szczecińskiego oddziału TVN, a także zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Nowy Kurier". 

Paweł Bakun odchodzi z rady nadzorczej Radia Szczecin

Rezygnacja Bakuna wchodzi w życie od 28 lutego br. W piśmie do Rady Mediów Narodowych, w którym oświadczył, że odchodzi ze stanowiska podziękował także całemu zespołowi Radia Szczecin za „wieloletnią, dobrą współpracę, wszystkim osobom zaangażowanym w funkcjonowanie rozgłośni i mającym wkład w jej liczne sukcesy”.

Paweł Bakun był przewodniczącym rady nadzorczej Radia Szczecin, wiceprzewodniczącym jest Edward Kosmal, a członkiem - Janusz Jagielski. Z wykształcenia jest radcą prawnym, pełni funkcję dyrektora SP ZOZ MSWiA w Szczecinie, wcześniej był dyrektorem szpitala w Stargardzie; w przeszłości m.in. prezes Instytutu Fundacji CziP, prezes Centrum Zarządzania i Przedsiębiorczości, dyrektor szczecińskiego oddziału Wars S.A czy zastępca prezesa Państwowej Agencji Radiokomunikacji.

Nowego członka rady nadzorczej wybierze Rada Mediów Narodowych spośród zgłoszonych jej kandydatów (zwykle odbywa się to poprzez zgłoszenie CV danego kandydata do przewodniczącego Rady), a następnie jej członkowie ze swojego grona wybiorą przewodniczącego.

Radio Szczecin jest liderem rynku radiowego w Szczecinie. Z raportu Radio Track Kantar Polska wynika, że w okresie od lipca do grudnia 2020 roku średni dobowy udział słuchania rozgłośni wzrósł z 14,6 proc. do 19 proc.

Dołącz do dyskusji: Przemysław Szymańczyk nie jest już naczelnym Radia Szczecin. Odchodzi także Paweł Bakun

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tego
Czytam i trochę nie ogarniam, że gość od ochrony zdrowia był ekspertem od mediów?
odpowiedź