SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost będzie dostarczał zakupy z OLX

Firma InPost na mocy zawartej właśnie umowy przez pięć lat będzie obsługiwać dostawy zakupów z platformy ogłoszeniowej OLX. Dostawy będą realizowane w ramach usługi Przesyłki OLX.

Paczkomat firmy InpostPaczkomat firmy Inpost

- Usługa Przesyłek OLX cieszy się coraz większą popularnością. Opcja ta dostępna jest już w ponad połowie czyli niemal 13 mln ogłoszeń obecnych na naszej platformie. Cieszymy się na partnerstwo z InPost. To kolejny krok w realizacji naszego celu, którym jest dostarczanie użytkownikom komfortowych rozwiązań - podkreśla Michał Malewski, general manager OLX.

Przesyłki OLX zostały udostępnione na początku ub.r., wspierała je wieloetapowa kampania reklamowa z udziałem Janusza Chabiora.

Według badania Mediapanel w listopadzie ub.r. serwis OLX.pl zanotował 12,89 mln użytkowników i 43,2 proc. zasięgu, a aplikacja mobilna OLX - 8,31 mln użytkowników i 27,9 proc. zasięgu.

InPost ma w Polsce ponad 16 tys. Paczkomatów

- To kolejna bardzo ważna, strategiczna umowa InPost. Współpracujemy  praktycznie ze wszystkimi platformami sprzedażowymi działającymi w Polsce. Zakładamy, że już w pierwszym roku współpracy zanotujemy istotne wolumeny kierowane do Paczkomatów InPost – bo dostawy do naszych Paczkomatów są najczęściej wybieraną formą dostawy przez klientów e-commerce w Polsce - komentuje Rafał Brzoska, prezes i mniejszościowy akcjonariusz InPost.

- Nasza infrastruktura jest w pełni przygotowana na obsługę zwiększonego ruchu, gdyż tylko w ubiegłym roku zrealizowaliśmy olbrzymi program inwestycyjny kończąc rok z liczbą ponad 16 tysięcy Paczkomatów. Wciąż jednak mamy jeszcze przestrzeń dla kolejnych tego typu umów i strategicznych partnerstw - dodaje Brzoska.

Paczkomat nr 16 tys. w Polsce został uruchomiony przez InPost w drugiej połowie grudnia ub.r. w Gorzowie Wielkopolskim.

Firma od lat jest partnerem logistycznym Allegro (jesienią 2020 roku umowę przedłużono o 7 lat), realizuje też dostawy zakupów z wielu innych platform e-commerce, m.in. Amazona i Aliexpress. Natomiast w listopadzie ub.r. podpisała umowę dotyczącą dostaw zakupów z eBay w Wielkiej Brytanii.

W trzecim kwartale ub.r. przychody InPostu zwiększyły się o 18 proc. do 1,274 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA - o 73 proc. do 409 mln zł. Wzrosty były niższe w związku z przejęciem na początku lipca ub.r. za 513 mln euro francuskiego operatora Mondial Relay.

Dołącz do dyskusji: InPost będzie dostarczał zakupy z OLX

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karo
No i mnie się to podoba, że w końcu to zrobili. Paczkomaty rządzą według mnie, często korzystam.
odpowiedź
User
mammal
NOO NARESZCIE!! ekstra bardzo mnie to cieszy
odpowiedź
User
Paweł
Brakowało tego i dobrze że się dogadali. Dla kogoś kto kupuje z OLX często to bardzo dobra wiadomość. Inpost działa moim zdaniem najlepiej jeśli chodzi o przesyłki.
odpowiedź