SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Saatchi&Saatchi nie bierze udziału w przetargu reklamowym Play

Agencja reklamowa Saatchi&Saatchi, należąca do Publicis Group nie bierze udziału w przetargu na obsługę reklamową marki telekomunikacyjnej Play (P4). Obsługi telekomu broni pracująca dla niego od 2010 roku agencja Grandes Kochonos.

W trwającym od miesiąca przetargu na obsługę reklamową Play brały dotychczas udział cztery agencje. Ich nazw telekom nie ujawnia, nieoficjalnie mówi się, że są to m.in. Red8, 2012 Agency, Grandes Kochonos (broni obsługi).

Agencja Saatchi&Saatchi nie bierze udziału w postępowaniu. Jak przekazał nam dział PR agencji, decyzję taką podjęto "ze względu na obecne zobowiązania wobec klientów". 

Play nie podaje terminu rozstrzygnięcia przetargu.

Obecnie za obsługę kreatywną sieci Play odpowiada agencja Grandes Kochonos, wybrana do współpracy przez operatora w 2010 roku.

Obsługą mediową z kolei zajmuje się dom mediowy MediaCom (GroupM/WPP), który obronił budżet operatora w styczniu 2020 roku. Ta agencja pracuje dla operatora również od 2010 roku.

Celebryci w centrum uwagi Play

Od wielu lat kampanie reklamowe marki Play oparte są na konwencji, w której punkt sprzedażowy z Barbarą Kurdej-Szatan i Maciejem Łagodzińskim odwiedzają różni celebryci. Ostatnio to Kuba Wojewódzki oraz Dawid Kwiatkowski, a wcześniej m.in. Adam Małysz, Anna Mucha, Martyna Wojciechowska, Roksana Węgiel.

Od kilku tygodni pojawiają się spekulacje, że Play zamierza zerwać dotychczasową współpracę z Barbarą Kurdej-Szatan, po jej negatywnym komentarzu na temat Straży Granicznej odnoszącym się do sytuacji migrantów na granicy Polski z Białorusią. Operator ma też zastanawiać się nad zmianą dotychczasowej strategii marketingowej i komunikacji opartej na reklamach z udziałem celebrytów. Operator do tych doniesień się jednak nie ustosunkowuje.

W pierwszej połowie br. P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zanotował 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto. Zysk netto wynika głównie ze sfinalizowania przez telekom w kwietniu br. sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa Iliad.

Saatchi & Saatchi ze względu na obecne zobowiązania wobec Klientów, nie bierze udziału w przetargu.

Dołącz do dyskusji: Saatchi&Saatchi nie bierze udziału w przetargu reklamowym Play

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
Red8? Miej Panie w opiece Play.
odpowiedź
User
Szarant
Kasa będzie, ale będzie wstyd się przyznać do współpracy z Play...
odpowiedź
User
Teo
Nudne się już zrobiły te reklamy. Bez wyrazu bez pomysłu. Ciągle te same opatrzone stare twarze.
odpowiedź