SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przy piwie o ostrej zimie, Małyszu i Kaczyńskim

Po piwo sięga 70 proc., czyli ponad 19 milionów pełnoletnich Polaków. O czym i o kim polscy piwosze dyskutują najchętniej?

Z badania przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Polacy przy piwie najczęściej rozmawiają w towarzystwie mieszanym. Głównymi tematami są wtedy praca, rodzina, sport i polityka.

Gdy jednak męska część piwoszy spotka się w swoim gronie sama, to w rozmowach króluje sport i motoryzacja. Na rozmowy przy piwie w męskim towarzystwie najczęściej spotykają się mężczyźni z Podkarpacia, Lubelszczyzny i świętokrzyskiego (49 proc.), a najrzadziej z Mazowsza i łódzkiego (36 proc.). Kobiety, spotykające się przy piwie bez udziału mężczyzn, dają się najczęściej ponieść plotkom, modzie i urodzie. Tylko 5 proc. piwoszy deklaruje, że nie rozmawia w czasie picia piwa.

Sprawy, które dominują w mediach nie zawsze są podejmowane przez piwoszy. Ich ulubionym tematem na przełomie 2010 i 2011 roku była ostra zima, a przyczyny katastrofy smoleńskiej znalazły się dopiero na czwartym miejscu na liście najpopularniejszych tematów piwoszy, po sukcesach polskich sportowców i stanie polskiej gospodarki. Okazuje się też, że charakterystyczna w naszej polityce wojna polsko-polska interesuje tylko co piątego piwosza, a zbliżająca się polska prezydencja w Unii Europejskiej niemal żadnego - rozmawiało o niej zaledwie 3 proc. badanych.

W rozmowach przy piwie sportowcy pojawiają się częściej niż politycy, ale to właśnie Adam Małysz (36 proc.), Jarosław Kaczyński (34 proc.) i Donald Tusk (30 proc.) byli ulubionymi bohaterami rozmów piwoszy na przełomie 2010 i 2011 roku. O Justynie Kowalczyk rozmawiało 29 proc. piwoszy. Kowalczyk jest jednocześnie najpopularniejszą kobietą wśród piwoszy. Drugie miejsce zajęła Doda, a trzecie Magda Gessler.

Najlepszego w rankingu piłkarza nożnego Artura Boruca (3 proc.) wyprzedzili koszykarz Marcin Gortat (3 proc.) i piłkarz ręczny Karol Bielecki (6 proc.). Trzeci na liście polityków prezydent Bronisław Komorowski (23 proc.) wyprzedził Janusza Palikota (19 proc.). Kolejne miejsca zajęli politycy, którzy w rozmowach piwoszy pojawiali się dużo rzadziej, a grupie tej przewodzi Grzegorz Napieralski (5 proc.).

O swojej ulubionej osobowości telewizyjnej Kubie Wojewódzkim (13 proc.) piwosze rozmawiają rzadziej niż o tak popularnych sportowcach jak Tomasz Adamek i Robert Kubica (po 16 proc.). Drugie miejsce wśród postaci medialnych intrygujących piwoszy zajęli Doda z Nergalem (12 proc.), a trzecie Krzysztof Ibisz (9 proc.).
 

Badanie zostało przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Grupy Żywiec między 4 a 8 stycznia 2011 roku na ogólnopolskiej, 1000-osobowej reprezentatywnej próbie ludności, powyżej piętnastego roku życia. Za piwoszy uznano osoby powyżej 18. roku życia, pijące piwo przynajmniej raz w miesiącu. W badanej próbie takich osób było 501.

Dołącz do dyskusji: Przy piwie o ostrej zimie, Małyszu i Kaczyńskim

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bez Popitki
Ciekawe badania :)
A tu można znaleźć co ciekawego oprócz piwa bądź z piwem łącznie: http://www.facebook.com/#!/pages/Bez-Popitki/204576639556288 :)
odpowiedź