SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przychody HP Polska mogą znacznie przekroczyć 2 mld zł w 2005 r.

Spółka Hewlett-Packard Polska podtrzymuje prognozy wzrostu przychodów ze sprzedaży produktów i usług w tym roku o około 10% w porównaniu z 2004 rokiem, kiedy wyniosły 1,98 mld zł.

Powiedział agencji ISB Andrzej Dopierała, prezes HP w Polsce.

„Podtrzymujemy nasze oczekiwania co do wzrostów przychodów w tym roku. Uważamy, że wzrosną one o tyle, ile cały rynek IT w Polsce, czyli o około 10%” – powiedział agencji ISB Dopierała.

Oznacza to, że przychody spółki HP w tym roku mogą znacznie przekroczyć poziom 2 mld zł.

„W naszej inwestycji Global e-Business Operations we Wrocławiu zatrudniamy już 150 osób. Szacujemy, że do końca roku liczba pracowników wzrośnie do około 300. W tej chwili rekrutujemy ludzi, którzy będą obsługiwać pierwszego zewnętrznego klienta [spółka nie należąca do koncernu HP – przyp. ISB]” – powiedział Dopierała.

Jest to firma o zasięgu globalnym i wszystko wskazuje na to, że już pod koniec roku centrum outsorcingowe we Wrocławiu będzie je w stanie fizycznie obsługiwać.

Dopierała dodał, że toczą się także zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, które rozważają przeniesienie swoich działów księgowych do centrum we Wrocławiu.

„Prowadzimy również negocjacje z firmami, która rozważają outsourcing systemów informatycznych. Niedawno podpisaliśmy umowę tego typu z Lafarge ITEC, a następne – myślę, że podpiszemy na początku przyszłego roku” – powiedział prezes.

Nadal nie ruszyła jeszcze inwestycja związana z budową Krajowego Systemu Informatycznego (KSI), który ma zostać dostosowany do modelu przyjętego w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS).

„Jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami, jednak do czasu oficjalnego ogłoszenia procedury przetargowej przez państwo nie powołamy konsorcjum” – zaznaczył Dopierała.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku projektów związanych z telefonem „112”. W tym wypadku również wszystko wskazuje na to, że oficjalne decyzje przesuną się na kolejny rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody HP Polska mogą znacznie przekroczyć 2 mld zł w 2005 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl