SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przychody sieci Inea w 2018 roku mocno w górę

Z danych za 2018 rok przedstawionych przez sieć Inea wynika, że należący do funduszu Macquarie European Infrastructure Fund 5 operator miał  wyższe przychody i wskaźnik EBITDA.

fot. materiały prasowe Article

W ub.r. wielkopolska sieć telekomunikacyjna Inea została przejęta przez australijski fundusz inwestycyjny Macquarie European Infrastructure Fund 5 zarządzany przez Macquarie Infrastructure and Real Assets.

Przychody operatora w ujęciu rok do roku wzrosły w 2018 o 29 proc., a wskaźnik EBITDA - o 25 proc. Wynik netto spółki Inea w 2018 roku był ujemny, a strata wyniosła 8,5 mln zł.

Spółka nie podała konkretnych danych. Jak poinformowano dotyczą danych grupy, a nie jednostkowych wyników spółki-matki.

W drugiej połowie roku liczba klientów indywidualnych Inea przekroczyła 260 tys., a grono klientów biznesowych i instytucjonalnych osiągnęła poziom 11 tys.

- Inea może pochwalić się nie tylko wprowadzaniem nowych technologii, rozbudową oraz udostępnianiem swojej infrastruktury światłowodowej, ale również doskonałymi wynikami finansowymi. Inwestycje takie, jak pokrycie światłowodem blisko 60% własnej sieci czy otwarcie jej na innych operatorów przyniosły firmie wymierne korzyści finansowe - poinformowano w komunikacie.

W zeszłym roku operator uczestniczył w konkursach na dotacje do budowy sieci światłowodowej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ostatnim rozstrzygniętym konkursie Inea współpracowała z P4, czyli operatorem sieci Play.

- Bardzo cieszy mnie fakt, iż drugi rok z rzędu zostaliśmy dostawcą najszybszego Internetu w Polsce. Nasza pozycja rynkowa i wyniki finansowe są efektem ciężkiej pracy całego zespołu. Kolejny rok zapowiada się równie intensywnie - wyjaśnia Michał Bartkowiak, chief operating oficer w Inea.

  • Więcej informacji:
  • Inea
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody sieci Inea w 2018 roku mocno w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl