SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pszczoły zamieszkały na dachu głównej siedziby TVN

Na dachu głównej siedziby Grupy TVN w Warszawie zainstalowano cztery ule, w którym zamieszkało 80 tys. pszczół. To jedno z działań realizowanych przez firmę w ramach w ramach obchodów Tygodnia Ziemi, trwającego do 22 do 29 kwietnia.

Article

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi – mając jednak na uwadze, jak wiele wciąż jest do zrobienia w kwestii edukacji ekologicznej, TVN postanowił wydłużyć obchody do całego tygodnia. Firma podkreśla w komunikacie, że ekologiczność jest dla niej ważnym aspektem społecznej odpowiedzialności biznesu – projekt ma charakter długookresowy.

- Od lat w strukturze globalnej Grupy działa inicjatywa pracownicza „GreenD”. W ramach jej lokalnej, polskiej odsłony zaangażowani są pracownicy aktywnie działający na rzecz budowania świadomości dotyczącej środowiska naturalnego, klimatu i ochrony przyrody – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. Jesteśmy częścią społeczności, w których żyjemy i pracujemy – dlatego angażujemy się w inicjatywy na rzecz dobra wspólnego i z tego samego powodu czujemy się zobowiązani, by dbać o nasze otoczenie  - podkreśla Rafał Mikołajczyk, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i CSR w TVN.

Pracownicy TVN zasadzili 2100 drzew w tym roku

Jednym z działań prośrodowiskowych grupy jest sadzenie drzew. We współpracy z akcją Posadzimy.pl firma tylko w tym roku zasadziła 2100 drzew w Polsce, czyli około 2331 m² lasu. Krakowski oddział TVN 25 kwietnia 2022 roku, w ramach obchodów Tygodnia Ziemi, zasadzi kolejne rośliny.

Ponadto na dachu budynku TVN na ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie - głównej siedziby firmy - zainstalowano cztery ule, w których na wysokości 16,5 metrów nad ziemią zamieszkało łącznie 80 tys. pszczół. Eksperci szacują, że w szczycie sezonu - od maja do lipca - ich liczba może wzrosnąć do nawet 240 tys.

Owady będą zapylać rośliny w promieniu 3 km od lokalizacji uli. Grupa przystąpiła do programu Bee City, mającego na celu adopcję pszczół, zapewnienie owadom profesjonalnej opieki oraz zwiększanie bioróżnorodności i ochronę lokalnego środowiska, w połowie kwietnia 2022 roku.

- Lokalizacja naszej głównej siedziby w Warszawie spełniała wszelkie warunki, by stać się domem dla pszczół z uwagi na duży teren i wielosezonowość otaczających nas roślin. Inicjatywa ta ma ogromne znaczenie biorąc pod uwagę fakt, że praca tych owadów bezpośrednio przyczynia się do bezpieczeństwa żywnościowego na świecie  - mówi  Katarzyna Rozbiewska, dyrektorka administracji w TVN.

W 2015 r. na dachu warszawskiej redakcji „Gazety Wyborczej” (Agora) stanęły cztery ule, w których mieszka po kilka tysięcy pszczół.

Dołącz do dyskusji: Pszczoły zamieszkały na dachu głównej siedziby TVN

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gler
Kto ma pszczoły ten ma miód kto TVN ten ma
odpowiedź
User
Jak ulał
Bardziej by tam pasował chlew do świń
odpowiedź
User
seba
kupując miód patrz na etykiety, ŻĄÐNYCH MIESZANEK miodów
odpowiedź