SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTWP zapowiada kolejną dywidendę

Zarząd PTWP proponuje, żeby spółka wypłaciła w br. 5,8 mln zł dywidendy, po 4,69 zł na akcję. - Ostatnie miesiące były szczególnie ważne z punktu widzenia inwestycji oraz budowania kompetencji w naszym zespole, co daje nam solidne podstawy do dalszego rozwoju - podkreśla szef i główny akcjonariusz firmy Wojciech Kuśpik.

Wojciech Kuśpik, prezes PTWPWojciech Kuśpik, prezes PTWP

W ub.r. PTWP w ujęciu jednostkowym osiągnęła 5,806 mln zł zysku netto. Zarząd zarekomendował, żeby 5,803 mln zł (po 4,69 zł na akcję) przeznaczyć na dywidendę, a 3,2 tys. zł na kapitał zapasowy. Datę ustalenia praw do dywidendy zaproponowano na 8 lipca, a jej wypłatę na 16 lipca.

Zgodę na takie rozdysponowanie zeszłorocznego zysku musi jeszcze wyrazić walne zgromadzenie PTWP, co jest formalnością, ponieważ prezes spółki Wojciech Kuśpik jest jej większościowym akcjonariuszem (ma 70,78 proc. walorów).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami chcemy kontynuować politykę dywidendową oraz dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Wypracowaliśmy w ubiegłym roku solidne wyniki finansowe i udowodniliśmy, że potrafimy elastycznie dostosować się do dynamicznie zmieniających warunków gospodarczych - komentuje Kuśpik w komunikacie.

- Choć roczny wynik narastająco był nieco niższy niż w roku poprzednim, warto podkreślić, że taki wynik został osiągnięty pomimo braku zdarzeń jednorazowych, które miały miejsce w 2022 roku, jak organizacja międzynarodowych wydarzeń i otrzymanie istotnych dotacji. Porównując te dwa lata z wyłączeniem tych wyjątkowych okoliczności, można zauważyć, że 2023 rok był dla nas finansowo lepszy - dodaje.

W ujęciu skonsolidowanym grupa PTWP przy wzroście przychodów z 85,86 do 87,61 mln zł zanotowała spadek zysku netto z 9,27 do 4,82 mln zł. W ub.r. firma wypłaciła 7 mln zł dywidendy (po 5,66 zł na akcję), a rok wcześniej - 2,99 mln zł (2,54 zł na akcję).

CZYTAJ TEŻ: Były naczelny „Forbesa” na czele trzech serwisów

Natomiast w pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PTWP przy wzroście przychodów o 9 proc. do 21,53 mln zł zanotowała spadek wyniku netto z 13 tys. zł zysku do 1,6 mln zł straty. Firmie straty operacyjne przyniosły piony obejmujące eventy, tytuły prasowe i serwisy internetowe.

- Ostatnie miesiące były szczególnie ważne z punktu widzenia inwestycji oraz budowania kompetencji w naszym zespole, co daje nam solidne podstawy do dalszego rozwoju. Podjęte decyzje przyczyniły się do uzupełnienia naszej grupy wydawniczej o nowe portale oraz dołączenie do redakcji kolejnych topowych dziennikarzy i menadżerów. Z kolei Europejski Kongres Gospodarczy, który jest naszym flagowym wydarzeniem, odwiedziło stacjonarnie 12 tys. gości, co jest kolejnym rekordem - wylicza Wojciech Kuśpik. - Obserwując rosnącą skalę naszej działalności śmiało mogę stwierdzić, że ten rok może być przełomowy dla Grupy PTWP. Mając zatwierdzony prospekt przygotowujemy się do przeniesienia naszych notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - dodaje.

W środę na koniec sesji za akcję PTWP płacono 57 zł, co dawało kapitalizację w kwocie 70,53 mln zł.

Dołącz do dyskusji: PTWP zapowiada kolejną dywidendę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Zawsze się dobrze bawię, czytając wygibusy słowne Wojtka. Wyniki były gorsze, ale lepsze... Dywidenda jest niższa, więc do roboty, żeby rosła, a nie spadała jak wszystko u was.
odpowiedź