SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTWP krok bliżej głównego rynku giełdowego

Spółka Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP), wydająca magazyny specjalistyczne i organizująca eventy, złożyła wniosek o przeniesienie notowań jej akcji na rynek główny warszawskiej giełdy. KNF zatwierdziła kolejny suplement do jej prospektu.

Wojciech Kuśpik, prezes PTWPWojciech Kuśpik, prezes PTWP

Wniosek o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich jej obecnych akcji do obrotu na głównym, regulowanym rynku warszawskiej giełdy PTWP złożyła do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Chodzi o walory serii A i B spółki.

Natomiast Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła trzeci suplement do prospektu emisyjnego PTWP związanego z przejściem na główny rynek giełdowy. Ów prospekt KNF zatwierdziła pod koniec kwietnia. Firma przy okazji przeniesienia swoich notowań nie emituje nowych akcji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dlaczego PTWP przechodzi na rynek główny giełdy? - Jestem zwolennikiem rynku kapitałowego, uważam, że jego rozwój leży w interesie wzmocnienia polskiej gospodarki. Przejście na rynek główny jest też związane z naszymi planami rozwojowymi. Obecnie nie mamy zapotrzebowania na kapitał, na koniec 2023 roku mieliśmy 25 mln zł gotówki, ale na jakimś etapie rozwoju takie zapotrzebowanie może się pojawić - mówił w styczniu Wojciech Kuśpik, prezes i większościowy akcjonariusz PTWP.

- Cała Grupa PTWP jest obecnie w najlepszym momencie w historii swojej działalności. Praktycznie każdy z trzech segmentów biznesowych rozwija się bardzo dynamicznie zarówno pod względem operacyjnym, jak też przychodowym. Przeniesienie notowań na Główny rynek GPW obecnie jest dla nas naturalnym krokiem, który już niebawem wykonamy. Nie ukrywam, że mocno liczę na to, że przejście zwiększy nasze możliwości i otworzy nowe perspektywy - dodał w kwietniu.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PTWP przy wzroście przychodów o 9 proc. do 21,53 mln zł zanotowała spadek wyniku netto z 13 tys. zł zysku do 1,6 mln zł straty. Firmie straty operacyjne przyniosły piony obejmujące eventy, tytuły prasowe i serwisy internetowe.

W czwartek zaraz po starcie notowań za akcję PTWP płacono 59,50 zł, co daje kapitalizację w wysokości 73,62 mln zł. Przez minione 24 miesiące kurs urósł o prawie 50 proc. Do Wojciecha Kuśpila należy 70,78 proc. walorów.

Dołącz do dyskusji: PTWP krok bliżej głównego rynku giełdowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl