SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Kerger szefem serwisu Portaldlaedukacji.pl

Grupa PTWP startuje z kolejnym serwisem branżowym: Portaldlaedukacji.pl. Skierowany jest do uczniów i rodziców, ale także pracowników sektora edukacji. Działa w ramach Portalu Samorządowego, lecz jest w pełni autonomiczny. Użytkownicy znajdą w nim informacje o pracach legislacyjnych, wdrażanych zmianach, ale także poradniki edukacyjne. Redaktorem naczelnym został Rafał Kerger.

Article

Portaldlaedukacji.pl powstał „w odpowiedzi na rosnące potrzeby informacyjne i wydatki społeczeństwa w sektorze edukacji” – podkreśla wydawca.  - Uruchamiamy nowy portal, bo uważamy, że informacje dotyczące oświaty powinny być skupione w jednym miejscu – komentuje Rafał Kerger, redaktor naczelny nowego serwisu (kieruje także innymi serwisami grupy: Portalsamorzadowy.pl, WNP.PL i pulsHR.pl).

Portaldlaedukacji.pl stanowi samodzielny serwis, jednak jest osadzony w strukturze Portalu Samorządowego i korzysta z jego doświadczeń oraz praktyk. Skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców: przede wszystkim dzieci i rodziców oraz pracowników sektora edukacji. Informacyjny, a zarazem poradnikowy, charakter publikowanych tekstów i materiałów znaleźć ma wyraz w dedykowanych działach: Strefa dla rodzica i ucznia, Strefa dla nauczyciela i Strefa wiedzy. 

- Start nowego portalu wpisuje się w cele rozwojowe Grupy PTWP, które zakładają między innymi wzmocnienie pozycji lidera branżowych serwisów internetowych. Nadal widzimy dużą przestrzeń do zwiększenia liczby czytelników, między innymi poprzez dostarczanie wartościowych treści nowym grupom odbiorców. Liczę, że pomoże nam w tym właśnie Portaldlaedukacji.pl, który tworzyć będą dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem piszący o ważnych społecznie tematach – komentuje Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Portaldlaedukacji.pl jest kolejnym serwisem, który uzupełnił strukturę wydawniczą grupy PTWP na przestrzeni ostatnich miesięcy. Pod koniec ubiegłego roku uruchomiony został lifestylowy portal well.pl.

W czwartym kwartale 2021 r. Grupa PTWP wypracowała ponad 1,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Narastająco, od stycznia do grudnia ub. roku, zysk brutto Grupy wyniósł 9,3 mln zł, a łączne przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 55,1 mln zł. W grudniu ub. roku wydawca zdecydował o rozpoczęciu przygotowań do przeniesienia notowań akcji z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych.

Dołącz do dyskusji: Rafał Kerger szefem serwisu Portaldlaedukacji.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arek
Buhahaha. To teraz portalem szumnie nazywa się listę newsów na jeden temat w innym portalu? Sukces na miarę PTWP... Żal patrzeć, jak to się rozłazi i grzęźnie na mieliźnie. Rozwoju nadal brak.
odpowiedź