SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Groupe przejąła bułgarską agencję performance marketing Advertise BG

Publicis Groupe ogłosiła przejęcie Advertise BG, jednej z wiodących agencji performance marketingu w Bułgarii. Akwizycja ta ma wzmocnić kompetencje Publicis Groupe Bułgaria w zakresie transformacji cyfrowej, zwiększając moc jej dotychczasowej oferty w obszarze strategii cyfrowej, danych, mediów społecznościowych i tworzenia treści digitalowych.

Obecnie agencja Advertise BG obsługuje ponad 100 lokalnych i międzynarodowych klientów w różnych wertykałach biznesowych, oferując im wiedzę i usługi obejmujące performance marketing, kreowanie i budowanie świadomości marki, marketing w mediach społecznościowych, projektowanie cyfrowe, analitykę i optymalizację współczynnika konwersji, a także szkolenia i doradztwo.  

Poprzez to przejęcie Advertise BG wejdzie i stanie się częścią Digitas Sofia, agencji marketingu cyfrowego działającej w ramach Publicis Groupe Bułgaria.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Założona w 2007 roku przez Alexandra Georgieva jako agencja marketingu cyfrowego, oferująca usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, przeniosła następnie swoją działalność na rynek bułgarski i wykorzystała know-how do pozyskania większych lokalnych klientów, takich jak 8888, Mebeli Videnov i Sport Depot. Jako Google Ads' Premier Partner, jest również jedyną agencją w Bułgarii, która została doceniona dwa razy z rzędu przez Google nagrodą w konkursie "Ready to Rock".

 - W ciągu ostatnich kilku lat wiele zainwestowaliśmy w rozwój cyfrowych możliwości i partnerstw mających na celu wspieranie naszych klientów w ich cyfrowej transformacji. Naszą myślą przewodnią było znalezienie połączenia pomiędzy budowaniem idealnych doświadczeń cyfrowych klientów a pomaganiem im w realizacji celów biznesowych. Ta akwizycja wzmocni jeszcze bardziej możliwości Publicis Groupe Bulgaria w zakresie transformacji cyfrowej, pogłębiając nasze istniejące kompetencje w zakresie strategii cyfrowej, danych, mediów społecznościowych i tworzenia treści digitalowych. Wizja zespołu Advertise BG i zdolność tego zespołu do napędzania wzrostu dla klientów poprzez wydajność cyfrową i kanały e-commerce zbiega się z naszą ambicją, aby być wiodącym i preferowanym partnerem dla naszych klientów w ich podróży do transformacji cyfrowej - mówi Vessela Apostolova, prezeska Publicis Groupe Bułgaria.

 - To strategiczne przejęcie w Bułgarii uzupełni naszą ofertę w zakresie działań efektywnościowych i commerce’owych, opartych na danych oraz technologii, z korzyścią dla naszych klientów, wnosząc dodatkową wartość i szybkość działania, której obecnie potrzebują. Jednocześnie, wiodący na rynku eksperci Advertise BG pomogą Publicis Groupe w dalszym wzmacnianiu jej obecnej roli lidera w dziedzinie transformacji marketingu cyfrowego w Europie Środkowo-Wschodniej - komentuje Tomas Lauko, prezes Publicis Groupe na Europę Środkowo-Wschodnią.

Alexander Georgiev obejmie stanowisko dyrektora ds. transformacji cyfrowej i stanie się członkiem zarządu Publicis Groupe Bułgaria - jednocześnie ściśle współpracując z Dessislavą Stoyanovą, dyrektorem operacyjnym i dyrektorem zarządzającym Media Business, Vanyą Dunchevą, dyrektorem zarządzającym Digitas oraz Boryaną Atanasovą, dyrektorem ds. mediów Digitas. W nowej roli Georgiev będzie podlegał bezpośrednio Vesseli Apostolovej, prezesce Publicis Groupe Bułgaria.

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe przejąła bułgarską agencję performance marketing Advertise BG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl