SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Publicis Groupe zwiększa przychody, wzrost organiczny w dół o 2,7 procent

W III kwartale 2019 r. holding reklamowy Publicis Groupe zanotował wzrost przychodów o 17,3 procent. Jednocześnie jednak wzrost organiczny zmalał o 2,7 procent. Według przewidywań do końca 2019 roku ten wskaźnik osiągnie ujemny poziom w wysokości 2,5 procent.

Arthur Sadoun, szef Publicis Groupe Article

W III kwartale 2019 r. holding Publicis Groupe zanotował przychody w wysokości 2,577 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o o 17,3 proc. Z kolei w trakcie pierwszych 9 miesięcy br. przychody osiągnęły poziom 6,929 mld euro – o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Jednocześnie w raportowanym okresie organiczny wzrost spadł rok do roku o 2,7 proc. W komunikacie spółka przyznaje że jest to wynik gorszy od wcześniej zakładanego na poziomie 2,5 proc. na minusie. Z kolei w ujęciu 9-miesięcznym wskaźnik ten zmalał o 1,4 proc.

 Najwyższe przychody przekraczające 1,56 mld euro Publicis osiągnął na rynku w USA, przy ujemny wzroście organicznym w wysokości 3,6 proc. W Europie wpływy wynosiły 606 mln euro przy wzroście organicznym na poziomie minus 3,3 proc. Najlepszy, dodatni wzrost organiczny (o 7 proc.) zanotowano w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki, wskaźnik ten był na plusie (o 2,5 proc.) także na rynku obejmującym Azję i Pacyfik.

- W ostatnim okresie, aby odpowiedzieć na nowe wyzwania rynkowe musieliśmy podjąć szereg koniecznych, ale trudnych działań – wyjaśnia w komunikacie Arthur Sadoun, szef Publicis Groupe. - Nie ulega wątpliwości, że nasza firma jest obecnie na najtrudniejszym etapie w swojej historii, a przy zmianach strukturalnych regułą są gorsze wyniki od tych przewidywanych.

Komunikat wspomina również o niedawnym przejęciu przez Publicis agencji Sapient i Epsilon za łączną kwotę ok. 8 mld euro. Obie te firmy odpowiadają obecnie za 27 proc. działalności holdingu.

W raporcie finansowym Publicis prognozuje, że na koniec 2019 r. organiczny wzrost będzie niższy o 2,5 proc., zaś w roku 2020 ten wskaźnik będzie się wahał pomiędzy minus 2 a plus 1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe zwiększa przychody, wzrost organiczny w dół o 2,7 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl