SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publiczne radio France Inter odmówiło emisji reklamy ze słowem "chrześcijanie"

Publiczna stacja radiowa France Inter ocenzurowała reklamę stowarzyszenia L’Oeuvre d’Orient, zawierającą słowo "chrześcijanie". Zdaniem dyrekcji stacji decyzja ta wynika z obowiązku przestrzegania neutralności religijnej - podał dziennik "Le Figaro".

Article

L'Oeuvre d'Orient, stowarzyszenie non-profit, działające od 164 lat, wspiera chrześcijan na Wschodzie, finansując ich działania społeczne, szkoły, szpitale i przychodnie we wszystkich krajach, w których mieszkają.

Jak każdy reklamodawca L'Oeuvre d'Orient płaci za swoje reklamy stacji radiowej, która je emituje. Środki pochodzą ze zbiórek funduszy m.in. na Boże Narodzenie oraz podczas Wielkiego Postu – informuje "Le Figaro".

W oświadczeniu France Inter tłumaczy, że "wielu" słuchaczy nie życzy sobie słuchać tego typu reklam, które zakłócają przestrzeganie neutralności religijnej.

Serwis prasowy Radio France, właściciel rozgłośni France Inter, informuje, że stacja „wrażliwa na zaangażowanie i pragnąca wesprzeć L'Oeuvre d'Orient”, zaproponowała alternatywę, polegającą na mówieniu w materiale zamiast o wschodnich chrześcijanach - o dziele na rzecz Bliskiego Wschodu.

„Taki sposób interpretacji jest niedopuszczalny. Przekształca chwalebny sekularyzm w otwarty ateizm. L'Oeuvre d'Orient nie może zaakceptować tej karykatury sekularyzmu skierowanej do dyskryminowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie ” – stwierdził bp. Pascal Gollnisch, zwracając się do Radia France o zmianę stanowiska.

Prałat wystosował też apel do parlamentarzystów o mediacje w tej sprawie.

Dołącz do dyskusji: Publiczne radio France Inter odmówiło emisji reklamy ze słowem "chrześcijanie"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek 1 23 45
Laicyzm, czyli totalitaryzm. O to właśnie toczy się walka w Polsce. Nie o wolność, nie o świeckość państwa, ale o wprowadzenie komunizmu gorszego niż ten, po rewolucji październikowej.
odpowiedź
User
Als
No to już na serio przesada. Wszystko rozumiem, ale żeby cenzurować jedno słowo, oznaczające nie małą przecież na świecie grupę religijną? Czy takie same standardy dotyczyłyby słowa muzułmanie czy buddyści? Nie mam nic do tych grup - daleki jestem od tego, ale takie tłumaczenie jest conajmniej dziwne. "Słuchacze nie życzą sobie słowa chrześcijanie" - hmmm. Idąc tym tropem znajdziemy więcej słów, które komuś mogą się nie spodobać.
odpowiedź
User
kici-kici
Francja, prekursor oświeceniowego ludobójstwa (Wandea) i masowego terroru, równie oświeconego i naukowego.
odpowiedź