SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PwC i Airbus Polska uruchamiają akcelerator dla startupów z branży kosmicznej

Firmy Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska uruchamiają pierwszą edycję programu akceleracji Future Space Accelerator dla startupów z szeroko rozumianej branży kosmicznej. Celem projektu jest wsparcie technologicznych spółek oferujących innowacyjne rozwiązania poprzez pomoc w opracowaniu optymalnych modeli biznesowych, wypracowanie wspólnych form współpracy z partnerami programu oraz łączenie z potencjalnymi, międzynarodowymi inwestorami i partnerami biznesowymi.

Article

Według zapowiedzi partnerów projektu - Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska Future Space Accelerator ma zapewnić innowacyjnym startupom kosmicznym szybsze wejście na rynek i znalezienie klientów.

- Dzięki Future Space Accelerator wybrane startupy otrzymają niezbędne wsparcie w celu rozwijania swojego biznesu, zyskując przy tym dostęp do najlepszych podmiotów branży kosmicznej i ich zaawansowanych technologii – zapowiada w komunikacie Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Polska.

Projekt skierowany jest do firm, które oferują innowacyjne rozwiązania technologiczne, posiadają już co najmniej prototyp produktu i są otwarte na współpracę z co najmniej jednym z partnerów programu.

Partnerzy programu poszukują rozwiązań technologicznych, które mogą znaleźć zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle kosmicznym. Partnerzy szukają w ramach programu startupów, z którymi mogą rozpocząć współpracę np. poprzez wdrożenie technologii startupu w swojej działalności, realizację wspólnych projektów B+R lub otwierając drzwi innowacyjnym przedsiębiorcom do swoich klientów. Wśród poszukiwanych technologii znajdują się m.in.: nanosatelity, satelity, optoelektronika, geo-tagging, przetwarzanie i analiza obrazów, sztuczna inteligencja, digitalizacja, robotyka, automatyka, mechatronika i uczenie maszynowe.

Etap składania wniosków zakończy się 16 czerwca 2019 r. W sierpniu ma być gotowa lista startupów zakwalifikowanych do programu. Kolejne miesiące wybrane firmy mają spędzić na dopracowywaniu swoich pomysłów i modeli biznesowych, w czym będą ich wspierać eksperci Airbusa, Cleanproject i SatRevolution we współpracy z mentorami PwC. W grudniu br. podczas Demo Day startupy będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania przed potencjalnymi klientami i inwestorami.

Dołącz do dyskusji: PwC i Airbus Polska uruchamiają akcelerator dla startupów z branży kosmicznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl