SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PZU będzie mieć nowy budynek we Wrocławiu

Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpocznie na początku 2019 r. budowę biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu. Budynek, o łącznej powierzchni GLA ok. 12 tys. m2, będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne, z ponad 140 miejscami parkingowymi.

Article

Przed II wojną światową na działce, na której realizowana jest inwestycja, stała zbudowana w XIX wieku kamienica. Mieściła się w niej restauracja "Mikado" oraz sklep braci Kwiatkowskich. W czasie wojny kamienica została zniszczona. Na jej miejscu, w 1970 r., stanął budynek PZU projektu Ryszarda Natusiewicza. Budowla, z uwagi na jej stan techniczny, została wyburzona w ub.r.

Architektura nowego budynku ma połączyć elementy nowoczesności z tradycją, nawiązując do sąsiedniej zabudowy. Planowany obiekt będzie zamknięciem ostatniego, niezabudowanego narożnika Placu Dominikańskiego. Inwestor podjął w tym zakresie współpracę z gminą Wrocław. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2021 r.

Na parterze oraz trzech pierwszych piętrach zlokalizowane będą podmioty z Grupy PZU. Pozostałe trzy piętra przeznaczone będą na wynajem. Pomieszczenia mają mieć odpowiednio ukształtowane elewacje, gwarantujące komfort pracy niezależnie od oświetlenia zewnętrznego. Lokale mają też spełniać wymogi związane z polepszeniem warunków akustycznych dla osób o specjalnych potrzebach dotyczących słuchu i komunikacji.

"Budynek spełni szereg wymogów właściwych dla brytyjskiego systemu certyfikacji BRREAM, osiągając bardzo wysoki poziom, określany jako Excellent. Inwestor położył nacisk na zastosowanie rozwiązań proekologicznych. To, między innymi, zaawansowane systemy oszczędzania energii, wody, zielone dachy, miejsca dla samochodów o napędzie elektrycznym z możliwością ładowania, stojaki rowerowe wraz z niezbędną infrastrukturą dla rowerzystów taką jak prysznice, szatnia, suszarnia i samoobsługowa stacja naprawy rowerów." - czytamy w komunikacie.

Ponadto, z myślą o pieszych i pasażerach czekających na przystanku MPK, inwestor zamierza poszerzyć chodnik, tworząc podcienia na całej długości elewacji frontowej. Prowadzone są również rozmowy dotyczące umieszczenia stacji rowerowej w sąsiedztwie budowli.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PZU będzie mieć nowy budynek we Wrocławiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl