SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PZU: odwołamy od decyzji UOKiK nakładającej 56,6 mln zł kary

PZU całkowicie odrzuca zarzuty Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i zapowiada odwołanie od decyzji nakładającej karę wysokości ponad 56 mln zł „za rzekomą zmowę w sprawie podziału rynku", poinformowała spółka w komunikacie.

PZU: odwołamy od decyzji UOKiK nakładającej 56,6 mln zł kary

„Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na skomentowanie decyzji UOKiK, ponieważ wywołuje ona nasze zdumienie i bardzo poważne wątpliwości, zarówno co do strony merytorycznej, jaki i co do nagłego zakończenia postępowania, z pominięciem kluczowych dowodów. Na firmę nałożono horrendalnie wysoką karę za rzekome porozumienie, które w świetle zebranych dowodów nie miało miejsca i wskutek którego nikt nie został poszkodowany – ani klienci, ani konkurencja. PZU rygorystycznie podchodzi do przestrzegania prawa konkurencji. Od decyzji będziemy się odwoływać"– powiedział rzecznik Michał Witkowski.

UOKiK poinformował w środę, że nałożył 56,6 mln zł kary na PZU oraz 61,86 tys. zł na Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję. Niedozwolona współpraca dotyczyła ubezpieczeń grupowych dzieci i młodzieży oraz pracowników placówek oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

PZU podkreśla, że prezes UOKiK nałożyła karę za podział rynku, podczas gdy z zebranych danych wynikało, że w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie działał Maximus w 2009 roku, PZU zawarł 1270 umów ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej, a tylko 17 za pośrednictwem Maximusa. Stanowi to niewiele ponad 1% portfela ubezpieczeń.

„Warto też zauważyć, że oferta PZU za pośrednictwem Maximusa była taka sama, jak sprzedawana bezpośrednio w naszej firmie czy za pośrednictwem innych brokerów. Tym samym nie można twierdzić o odniesieniu jakiejkolwiek korzyści przez PZU w wyniku tej współpracy.Nie może być mowy o tym, że ktokolwiek był w tej sytuacji poszkodowany"- powiedział Witkowski.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku PZU miało 1858,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1874,17 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w I-III kw. 2011 roku spółka miała 2569,44 mln zł zysku netto wobec 3356,06 mln zł zysku rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • PZU
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PZU: odwołamy od decyzji UOKiK nakładającej 56,6 mln zł kary

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl