SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Qualcomm wprowadza platformę wykorzystującę rozszerzoną rzeczywistość

Firma Qualcomm Incorporated poinformowała o dostępności platformy wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality - AR) dla smartfonów z systemem Android.

Platforma została udostępniona w wersji 1.0 (po zakończeniu testów beta) i jest oferowana za pośrednictwem witryny dla deweloperów firmy Qualcomm. Programiści mogą projektować, wprowadzać na rynek i sprzedawać oparte na niej aplikacje.

Funkcje, w które wyposażono platformę, pozwalają programistom projektować interaktywne rozwiązania trójwymiarowe w oparciu o obrazy istniejące w rzeczywistości, wykorzystywane na przykład w druku (w książkach, czasopismach, broszurach, biletach, oznakowaniach) oraz na opakowaniach produktów.

Platforma obsługuje różne środowiska programistyczne. Zestaw narzędzi programistycznych SDK dla rozszerzonej rzeczywistości firmy Qualcomm obsługuje w systemie Android programowanie natywne wraz z zestawem narzędzi, m.in. Android SDK i NDK. Moduł AR dla mechanizmu Unity obsługuje technologię szybkiego tworzenia aplikacji (RAD) w oparciu o narzędzie służące do projektowania gier Unity 3. Dodatkowo aplikacja internetowa pozwala tworzyć i zarządzać zasobami obejmującymi obrazy, które można wykorzystać w każdym środowisku programistycznym.

Aplikacje zaprojektowane z wykorzystaniem platformy będą działać we wszystkich smartfonach z systemem Android w wersji 2.1 lub wyższej.

Dołącz do dyskusji: Qualcomm wprowadza platformę wykorzystującę rozszerzoną rzeczywistość

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl