SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Raczyńska, Skowroński i Romaszewska-Guzy powalczą z Kurskim o fotel prezesa TVP

Wczoraj minął termin składania aplikacji w konkursie na stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polskiej. Oprócz Jacka Kurskiego dokumenty złożyli m.in. Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, Krzysztof Skowroński, Agnieszka Romaszewska-Guzy i Piotr Barełkowski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvpArticle

Konkurs jest trzyetapowy. Do wczoraj kandydaci mogli składać w biurze podawczym Kancelarii Sejmu niepodpisane koperty z dokumentami aplikacyjnymi. W konkursie startuje obecny prezes TVP Jacek Kurski.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, do Sejmu aplikacje złożyli następujący kandydaci: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg (była szefowa TVP1, obecnie doradca zarządu TVP), Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor TV Biełsat), Krzysztof Skowroński (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i prezes Radia Wnet) i Piotr Barełkowski (przedsiębiorca, współzałożyciel Telewizji Republika).

O stanowisko prezesa TVP zawalczą również: publicysta i reżyser teatralny oraz filmowy Bogdan Czajkowski, reżyser i polityk Grzegorz Braun, były wiceburmistrz dzielnicy Warszawa Włochy i członek rady programowej RDC Maciej Maciejowski (obecnie prowadzi biuro poselskie posła Piotra Liroya-Marca) oraz warszawski radny Andrzej Kozicki.

Jako mocna kandydatka do prezesury Telewizji Polskiej oceniana jest Małgorzata Raczyńska-Weinsberg. Warto przypomnieć, że była już brana pod uwagę przez część członków Rady Mediów Narodowych jako następczyni Jacka Kurskiego po tym, jak na początku sierpnia RMN przyjęła uchwałę o jego odwołaniu. Do głosowania nad powołaniem Raczyńskiej jednak nie doszło, ponieważ w przerwie posiedzenia posłowie PiS zostali wezwani do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Po kilku godzinach przewodniczący Rady Krzysztof Czabański wycofał kandydaturę Raczyńskiej.

Według informacji Wirtualnemedia.pl, poważnymi konkurentami dla Kurskiego mogliby być Sławomir Siwek, były członek zarządu TVP, oraz Romuald Orzeł, były prezes TVP. Siwek jednak nie zdecydował się na udział w konkursie, a z Orłem nie udało nam się skontaktować. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że obecny wiceprezes Maciej Stanecki również nie wystartował w konkursie.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom o stanowisko prezesa TVP nie będzie się starał Mariusz Max Kolonko. Dziennikarz zgłosił chęć startu w konkursie zaraz po odwołaniu Jacka Kurskiego. - Panuje przekonanie, że konkursy na prezesa TVP są ustawione i PiS nie potrafi tej opinii zmienić - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl swoją decyzję Kolonko.

Prezesa Telewizji Polskiej wybiorą członkowie Rady Mediów Narodowych, która zbierze się na posiedzeniu 21 i 22 września. Rada dokona wówczas otwarcia kopert, oceny złożonych aplikacji pod względem formalnym oraz pod kątem merytorycznym (kandydaci musieli przygotować opis strategii rozwoju Telewizji Polskiej na kolejne lata). Rozmowy z wybranymi kandydatami odbędą się na początku października.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Raczyńska, Skowroński i Romaszewska-Guzy powalczą z Kurskim o fotel prezesa TVP

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janusz
Z nich wszystkich to już najlepiej zostawić Kurskiego. Niech dokończy "dzieła".
odpowiedź
User
rozbawiony piSSem
Cyt: "Konkurs jest trzyetapowy."
1etap: trzeba odwodnić, że "niemanie" doświadczenia jest atutem obniżającym oglądalność
2etap: trzeba lizać, lizać i lizać bez końca
3etap: najtrudniejszy!! trzeba się wcisnąć kotu w odpowiedni otwór :D :D :D
odpowiedź
User
PRL wrócił
A zdecyduje Kaczyński. Pierwszy sekretarz PZPiS. Program partii programem narodu. Dzieci obowiązkowo do kina na propagandowy film. Poczet szkoły na uroczystą akademie ku czci katastrofy smoleńskiej. I Misiewicz z Młodej Gwardii na odcinku walki ideologicznej. PRL wrócił.
odpowiedź