SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Etyki Mediów podziękowała Andrzejowi Dudzie za uznanie

Rada Etyki Mediów skierowała pismo do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym dziękuje za uznanie jej pracy. Jednocześnie REM podkreśla, że Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nie uczestniczy w pracach rady i często odcina się od jej działalności.

Andrzej Duda (screen: YouTube/PBS NewsHour)Andrzej Duda (screen: YouTube/PBS NewsHour)

Przewodniczący Rade Etyki Mediów Ryszard Bańkowicz wystosował list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym z „ogromną satysfakcją” przyjął „wyrazy uznania dla pracy i dokonań Rady Etyki Mediów oraz jej konsekwencji w obronie zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów”.

Duda pochwałę dla REM przekazał w piśmie do uczestników uroczystości wręczenia odznaczeń członkom Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

„Rada Etyki Mediów widzi w Pańskiej, zaszczytnej dla nas, deklaracji świadectwo iż, Prezydent RP podziela kierujące nami przekonanie, że dochowanie wierności zasadom etycznym zawodu dziennikarza jest niezbędnym warunkiem wiarygodności mediów w demokratycznym państwie, a media publiczne, Telewizja Polska i Polskie Radio, powinny okazywać tu szczególną odpowiedzialność” - dodał Bańkowicz.

Przewodniczący REM przy okazji przypomina prezydentowi, że SDP od 2015 roku nie uczestniczy w REM i „w swoich oświadczeniach wielokrotnie odcinało się od jej, tak wysoko przez Pana ocenianej, działalności”. Bańkowicz wyraża nadzieję, że pozytywna ocena Dudy skłoni SDP do wznowienia udziału w pracach rady.

Dołącz do dyskusji: Rada Etyki Mediów podziękowała Andrzejowi Dudzie za uznanie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Obudźcie mnie!!!!
odpowiedź
User
Marcin a19
Pisowiec pisowcom PiS. Ręka rękę myje. Urwą urwie łba nie urwie.
odpowiedź
User
juhas
- Baco, chwalą nos!
- Kto?
- Wy mnie, a jo wos!!
odpowiedź