SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy reprezentant Lewicy w Radzie Programowej Radia Kraków

Michał Wszołek zajmie w Radzie Programowej Radia Kraków miejsce Jakuba Bocheńskiego, którego ciało policja znalazła przed miesiącem. Nowego przedstawiciela Lewicy w rozgłośni regionalnej Polskiego Radia wybrała we wtorek Rada Mediów Narodowych.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PRPrzewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR

Kandydaturę nowego członka Rady Programowej Radia Kraków wskazał przewodniczący klubu poselskiego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Wszołek ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracuje w Urzędzie Miasta Krakowa, gdzie zajmuje się ochroną prawa własności nieruchomości. W przeszłości współprowadził zajęcia dydaktyczne na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, współpracował z Fundacją Strefa Zieleni, Stowarzyszeniem im. Stanisława Brzozowskiego i Zarządem Budynków Komunalnych w Krakowie. W latach 2014-2015 pełnił rolę skarbnika krajowego Partii Zieloni.

Podczas wtorkowego posiedzenia RMN zaakceptowała też plany Telewizji Polskiej w zakresie emisji produkcji  ośrodków regionalnych na ogólnopolskich antenach: TVP1, TVP2 i TVP Polonia. Zgodnie z uchwałą prezesa Telewizji Polskiej w 2023 roku z ośrodków regionalnych na trzy anteny ogólnopolskie nadawcy trafi minimum 836 godzin treści, z czego 381 w TVP1, 380 w TVP Polonia, a 75 w TVP2. Najwięcej takich treści ma pochodzić od TVP3 Wrocław - minimum 309 godzin, z czego 200 godzin w TVP Polonia, a 108 w TVP1.

Tragiczny finał poszukiwań polityka Lewicy

Bocheński zaginął pod koniec września. Gazeta Krakowska” i portal tvp.info poinformowały, że został oskarżony przez jedną z kobiet o gwałt. Wówczas Lewica zdecydowała o jego zawieszeniu. 14 października policjanci znaleźli zwłoki polityka. Zanim to nastąpiło RMN zajmowała się listem prezesa Radia Kraków  Mariusza Bartkowicza oraz Łukasza Słoniowskiego, przewodniczącego Rady Programowej tej rozgłośni regionalnej Polskiego Radia. Proponowali oni zawieszenie Bocheńskiego w Radzie Programowej Radia Kraków.

- W imieniu przewodniczącego Rady Programowej Radia Kraków Łukasza Słoniowskiego oraz własnym zwracam się do Pana Przewodniczącego o rozważenie zawieszenia w prawach członka Rady Programowej Radia Kraków – do czasu wyjaśnienia sprawy - pana Jakuba B. Wniosek nasz uzasadniamy informacjami, jakie pojawiły się dziś w przestrzeni publicznej, które dotyczą możliwości popełnienia przez Jakuba B. przestępstwa napaści seksualnej. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę Pana Przewodniczącego na fakt, że Klub Parlamentarny Lewicy podjął dziś, w obliczu tych informacji, decyzję o natychmiastowym zawieszeniu Jakuba B. w prawach członka partii - czytamy w piśmie do przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego.

Odwołanie lub zawieszenie Bocheńskiego nie było możliwe. – My nie możemy go odwołać. Będzie skierowany wniosek o nowelizację ustawy w tym zakresie, bo obecne przepisy nie stwarzają nam takich możliwości. Rada Mediów Narodowych może odwołać zarząd albo Radę Nadzorczą, ale członka Rady Programowej nie. Pewnie dlatego, że znaczną część Rad Programowych tworzą przedstawiciele klubów parlamentarnych – informował Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych. Taka osoba musiałaby sama złożyć rezygnację lub zawiesić zasiadanie w Radzie.

Dołącz do dyskusji: Nowy reprezentant Lewicy w Radzie Programowej Radia Kraków

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Usmy
No proszę. Mowa o lewicy to na pierwszym planie towarzysz Czabański. Człowieka którego ukształtowała komuna już się nie zmieni.
odpowiedź
User
cwik
Klaudia odklej się od Fundacji Tenerowiczów , bo wstyd. Opłacalny,ale wstyd.
odpowiedź
User
wstyd
A ci co wyszli wtedy przed szereg nie będą zapomniani. Nagle się ożywili.Zbudzili z letargu.
odpowiedź