SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Mediów Narodowych szuka kandydatów do rad programowych mediów publicznych

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych ogłosiła nabór do rad programowych państwowych spółek medialnych: TVP, Polskiego Radia, ich oddziałów regionalnych oraz PAP.

Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR Article

- Prosimy o zgłaszanie i rekomendowanie przez różne organizacje społeczne i stowarzyszenia swoich kandydatów - zaapelował Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Dodał, że organizacje te mogą zgłaszać kandydatów do rad programowych do 20 grudnia tego roku. - W styczniu będziemy dokonywać powołań rad programowych - powiedział.

Zgodnie z ustawą o Radzie Mediów Narodowych, z dniem wejścia jej w życie wygasły mandaty dotychczasowych rad programowych spółek medialnych. W przepisach zaznaczono jednak, że działają one w dotychczasowym składzie do czasu powołania rad programowych przez RMN.

Rada programowa każdej z medialnych państwowych spółek ( jest ich 20) liczy 15 osób, z czego kluby parlamentarne według parytetu wyznaczają 2/3 członków, a pozostałych - Rada Mediów Narodowych. Oznacza to, że RMN będzie obsadzać po pięć miejsc w każdej ze spółek. Kluby parlamentarne mają czas na zgłoszenie swoich kandydatów do końca listopada.

Rada Mediów Narodowych została powołana na mocy ustawy, która weszła w życie na początku lipca. Do zadań pięcioosobowej RMN należy m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.

 


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych szuka kandydatów do rad programowych mediów publicznych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Damy Radę?
Proponuje kuzyna Kaczyńskiego - tego Tomaszewskiego co za choreografię w filmie Smoleńsk odpowiadał. Druga może być ta babka ze Społem co dała w pysk posłowi PiSu ale oprócz tego 200 tysi pożyczki Kaczyńskiemu. Może Marta Kaczyńska bo tak ładnie się krzywi jak się uśmiecha gdy pisze "Do Mediów". No i kota Fafika czy jak mu tam - za programy przyrodnicze przynajmniej ktoś kompetentny będzie. I sport też. A co? Damy radę? Damy, oj ... damy.
19 10
odpowiedź
User
Artur
Wśród wymogów przynależność do PZPR czy PC ? Chociaż jak się patrzy na styl w jakim rządzi PiS to praktycznie bez różnicy.
Mierni, ale wierni, ślepo posłuszni, bez własnego zdania. Obecna ekipa samego PiSu jest chyba jeszcze gorsza niż ta z ich poprzedniego rządu.
15 10
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami piSSu
Towarzyszu Czabański :) Po co szukać ? W waszym kolektywie partyjnym sami najwybitniejsi specjaliści :) Losowo wybierzcie na spotkaniu aktywu partyjnego kilka żon ( najlepiej wdów cierpiących !!!), kilku kuzynów ( tych co opiekują się kotem podczas urlopu - wiadomo o kogo chodzi prawda ? ;) ), kilka znajomych mamy Wodza, które pijały z nią herbatkę na Mysiej - sami fachowcy lepszego sortu :D
14 10
odpowiedź
User
Kaja
proponuję oblegających "moją" Biedronke meneli. Na pewno znają sie na wszystkim.
9 8
odpowiedź