SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych zbierze się po trzech miesiącach przerwy

Rada Mediów Narodowych, która zajmuje się m.in. powoływaniem i odwoływaniem władz mediów publicznych będzie miała swoje posiedzenie po ponad trzech miesiącach przerwy. Ostatnie odbyło się w połowie września - po wyborach parlamentarnych nie było jeszcze ani jednego.

 

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PRArticle

Ostatnie posiedzenie Rady Mediów Narodowych miało miejsce w połowie września, kiedy organ zatwierdził wybór prezesa Radia Gdańsk - został nim Adam Chmielecki z miesięcznika "Magazyn Solidarność", który był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Było to ostatnie posiedzenie Rady - zarówno przed wyborami parlamentarnymi, jak i po nich. Do tej pory członkowie spotykali się zwykle co miesiąc, by wybrać władze mediów publicznych czy przedyskutować sytuację w spółkach.

Jak wynika z naszych informacji, kolejne posiedzenie planowane jest na 23 grudnia. - Projekt porządku obrad zostanie przesłany członkom Rady 16 grudnia. Rozpatrywane będą m.in. wnioski o uzupełnienie składu rad programowych i zatwierdzenie nominacji dyrektorów oddziałów terenowych TVP - informuje nas Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Członkowie Rady mieli poprzednio spotkać się 10 grudnia br., ale ze względu na fakt, że jeden z nich nie mógłby się pojawić, zdecydowano się na przesunięcie posiedzenia. Z porządku obrad wynikało, że zadaniem RMN ma być m.in. uzupełnienie składu rady programowej TVP Bydgoszcz, TVP Kraków, rady programowej Radia Gdańsk, podjęcie uchwały w sprawie określenia minimalnego udziału audycji tworzonych przez oddziały terenowe TVP w programach ogólnokrajowych w 2020 roku oraz rozpatrzenie wniosku zarządu TVP na powołanie dyrektorów oddziałów w Krakowie oraz w Łodzi.

W skład Rady Mediów Narodowych wchodzi jej przewodniczący - Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka, Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny. Jej kadencja trwa 6 lat - obecna zakończy się w 2022 roku. Członkom Rady przysługuje miesięczna zapłata w kwocie przeciętnego wynagrodzenia, a przewodniczącemu Rady – półtorakrotności przeciętnego wynagrodzenia (według danych GUS-u).

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych zbierze się po trzech miesiącach przerwy

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pixy
czyli ciągle bez zmian. Nadal będzie królować nędza intelektualna w polskich mediach. Owszem telewizor ładnie wygląda ale na półce sklepowej. W moim domu jest on całkowicie bezużyteczny i służy tylko jako dodatkowy mebel do okurzania.
odpowiedź
User
Gość X
Sprawa wynagrodzeń to już inny problem.
odpowiedź
User
B. Krzyk.
Niech RMN zajmie się drastycznym spadkiem słuchalności głównych anten Polskiego Radia i awanturniczą polityką personalną ich szefów.
odpowiedź